Italský premiér Conte vyzývá EU k využití financí ze záchranného fondu ESM v boji proti dopadům viru
Italský premiér Conte vyzývá EU k využití financí ze záchranného fondu ESM v boji proti dopadům šíření COVID 19. EK zvažuje podporu společné emise dluhopisů v rámci eurozóny.
Využití záchranného fondu
Italský premiér Giuseppe Conte dnes řekl, že Evropská unie (EU) by mohla využít finance obsažené v záchranném fondu Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), v němž je v současné chvíli připraveno zhruba 50 miliard eur. Podle italského premiéra by finance z fondu měly být využity na pomoc veškerým členským státům v boji proti dopadům šíření nového koronaviru.
Společná emise bondů
Dříve v průběhu dne prezidentka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyen informovala, že EK zvažuje společnou emisi dluhopisů v rámci celé eurozóny, jež by měla pomoci při řešení dopadů šíření COVID 19.
Zdroj: Reuters
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Stripe a Advent již údajně neusilují o převzetí PayPalu
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v srpnu podle konečných dat na -15,5 b. v souladu s očekáváním
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,68 %), kukuřice (+0,75 %), pšenice (+0,66 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,14
- Německo: Míra nezaměstnanosti v srpnu dosáhla 6,4 % dle očekávaní
- Frankfurtská burza posiluje
- Pražská burza otevírá závěrečnou seanci týdne mírným růstem
- Kofola získává většinový podíl v kavárenské síti COKAFE (+komentář analytika)
- ČR: HDP ve 2Q podle předběžných dat meziročně vzrostl o 1,9 % při očekávání růstu o 2,0 %
- Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně, oslabuje Jižní Korea




