Německý DAX v pondělí uzavřel v plusu
Index DAX si na startu týdne připsal 0,29 %.
Německý DAX uzavřel první obchodní seanci nového týdne v kladném, když si připsal 0,29 %. Index táhly do plusu zisky energetiky E.On (EOAN; +2,6 %). Agentura Bloomberg dnes zveřejnila zprávu, že E.ON zúžil seznam potenciálních kupců českých aktiv Innogy na pět společností, ČEZ mezi nimi není. Podle zdrojů Hospodářských novin však jedná s jedním zájemcem o následné koupi jejich části. V kladných hodnotách seanci uzavřely také tituly Continental (CON; +1,6 %), Linde (LIN; +1.,5 %) či automobilky Daimler (DAI; +1,4 %) a Volkswagen (VOW3; +1,4 %). Firma Linde se dnes dočkala zvýšení cílové ceny ze strany analytiků Deutsche Bank na 235 eur z předchozí úrovně 220 eur.
Na opačné straně indexu se obchodovala společnost Wirecard (WDI; -1,9 %), u níž se v pátek ve večerních hodinách objevila další informace ohledně údajných účetních machinací, jež se společností táhnou již několik kvartálů. Tentokrát měla firma jednat nedbale, když ignorovala podvody v indické divizi akvírované v roce 2015. Ztrácely také akcie Bayeru (BAYN; -1,9 %), který spolu s firmou BASF (BAS; -0,85 %) prohrál spor s americkým farmářem týkající se škodlivých účinků herbicidu dicamba na jeho sady. Soud nařídil firmám zaplatit odškodnění ve výši 15 milionů dolarů, dalších 250 milionů dolarů mají společnosti zaplatit na pokutách. Bayer již v průběhu dne informoval, že se bude proti verdiktu odvolávat.
O něco mírněji, než dvě výše zmíněné společnosti, klesaly akcie firem Infineon (IFX; -1,5 %), MTU Aero Engines (MTX; -1,2 %) či Henkel (HEN3; -1,0 %).
| Index DAX +0,29 % na 13784,13 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| E.ON (EOAN) | +2,6 % | Wirecard (WDI) | -1,9 % |
| Continental (CON) | +1,6 % | Bayer (BAYN) | -1,9 % |
| Linde (LIN) | +1,5 % | Infineon Technologies (IFX) | -1,5 % |
| Daimler (DAI) | +1,4 % | MTU Aero Engines (MTX) | -1,2 % |
| Volkswagen (VOW3) | +1,4 % | Henkel (HEN3) | -1,0 % |
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- S&P 500 na novém rekordu
- Americké indexy připisují drobné zisky
- Německé akcie na začátku týdne posílily o více něž 0,5 %
- Apple si vybral Gemini od Googlu pro provoz Siri poháněné umělou inteligencí
- Pražská burza zahájila týden mírným poklesem
- Colt CZ oznámil zahájení činnosti společnosti Colt Electro Optics
- Americké akciové indexy v úvodu seance oslabují
- Makroekonomický výhled pro tento týden: CPI (napříč regiony), HDP (Německo), PPI (USA, ČR)
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -0,74 %
- Finanční sektor oslabuje po Trumpových komentářích k zastropování úroků na kreditních kartách




