Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Benda z ČNB vidí prostor pro zvýšení sazeb v letošním roce

Benda z ČNB vidí prostor pro zvýšení sazeb v letošním roce

15.1.2020 10:07

Centrální bankéř prohlásil, že očekává „jemnou“ debatu na měnovém zasedání o možném zvýšení anebo ponechání sazeb. Podle něj současné údaje z domácí ekonomiky příliš nezměnily jeho názor na nastavení měnové politiky.

Centrální bankéř prohlásil, že očekává „jemnou“ debatu na měnovém zasedání o možném zvýšení anebo ponechání sazeb. On sám prý vidí prostor pro zvýšení sazeb v letošním roce, se slovy, že „raději dříve, nežli později“.

Podle Bendy současné údaje z domácí ekonomiky příliš nezměnily jeho názor na nastavení měnové politiky a to, že inflace se momentálně nachází nad tolerančním pásmem, znamená, že její návrat k cíli může být pomalejší, ale celková trajektorie by se změnit neměla.

K posilování koruny pak centrální bankéř dodal, že se teprve uvidí, zda se jedná o návrat k fundamentálnímu trendu anebo pouze o dočasný efekt závěru roku.

 

Zdroj: Reuters


Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,9048725,35813
USD20,2887821,52222
GBP27,6970929,38091
CHF25,5833527,13865
PLN5,635155,97775

Kompletní informace zde