Audi do roku 2025 sníží počet pracovníků o 9,5 tis., uspořené prostředky využije na investice
Automobilová značka Audia, která je součástí německého koncernu Volkswagen, oznámila, že do roku 2025 sníží počet zaměstnanců o 9,5 tis. Uspořené prostředky využije na investice do elektrifikace a digitalizace.
Na snížení počtu pracovníků o 9,5 tis. se management dohodnul s odbory. Tento plán by měl být naplněn prostřednictvím nenahrazování odcházejících zaměstnanců a novým, dle Audi atraktivním programem předčasného důchodu.
Společnost zároveň potvrdila garanci zajištění pracovních míst do konce roku 2029.
Audi očekává, že mu propouštění přinese 6 mld. EUR, které hodlá investovat do elektrifikace a digitalizace.
V Německu se obchodují preferenční akcie pod tickerem VOW3 (-0,2 % na 175,62 EUR) a kmenové pod tickerem VOW (-0,09 % na 175,1 EUR), které se jako BAAVOLAG obchodují také na českém RM-SYSTÉMu.
Zdroj: Audi
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Frankfurtská burza mírně oslabuje, akcie BMW padají po snížení ročního výhledu
- Německé akcie v úvodu ztrácí, reportovaly firmy DHL, BASF, Volkswagen, MTU Aero Engines a Porsche
- Koncern Volkswagen v 1Q dodal 2,05 mil. vozidel, meziročně o 4 % méně
- Volkswagen zveřejnil výsledky za rok 2025, zisk klesl na polovinu kvůli clům a jednorázovým položkám
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje
- Pražská burza v úvodu týdne posiluje
- Asijsko-pacifický region v pondělní seanci převážně posiluje
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Očekávané události: Spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22




