Frankfurtská burza zakončila čtvrteční seanci poklesem
Německý DAX ve čtvrtek odepsal 0,24 %. Nejvíce se dařilo farmaceutické společnosti Bayer, naopak na konci indexu skončil výrobce polovodičů Infineon Technologies.
Na prvním místě indexu ukončila dnešní seanci farmaceutická společnost Bayer, jejíž akcie pokračují ve včerejším růstu po zprávě americké banky JPMorgan ve které analytik Richard Vosser uvádí, že účet Bayeru za Glyfosát (Roundup) dosáhne přibližné výše 10mld. euro. Zároveň navyšuje odhad EBITDA pro tento fiskální rok o 5 % na 11,5 miliardy euro a zisk na akcii o 4 % na 6,34 euro. Následovala energetická společnost E.ON (+1,7 %) a Beiersdorf (+1,3 %).
Naopak nejméně se dařilo výrobci polovodičů Infineon Technologies (-2,6 %), následovala firma Volkswagen (+2,2 %), která snížila svůj výhled objemu dodaných vozů na tento rok v reakci na rychlejší než očekávané zpomalování automobilového průmyslu uprostřed nervozity v Evropě a nebývalému poklesu hospodářského růstu v Číně. Automobilka tak nově neočekává výraznější meziroční změnu objemu dodávek oproti původnímu očekávanému mírnému nárůstu. Deutsche Bank (-2,1 %) pokračuje ve včerejším poklesu (středeční seanci oslabila o 7,93 %) po tom, co doručila slabé výsledky za třetí čtvrtletí.
| Index DAX -0,24 % na 12879,31 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Bayer (BAYN) | +3,7 % | Infineon Technologies (IFX) | -2,6 % |
| E.ON (EOAN) | +1,7 % | Volkswagen (VOW3) | -2,2 % |
| Beiersdorf (BEI) | +1,3 % | Deutsche Bank (DBK) | -2,1 % |
| RWE (RWE) | +1,2 % | Siemens (SIE) | -1,2 % |
| Fresenius (FRE) | +1,1 % | Daimler (DAI) | -1,1 % |
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Německé akcie na konci týden posílily
- Frankfurt otevírá středeční ráno růstem
- Frankfurtská burza zakončila v zelených číslech, Bayer oficiálně oznámil dohodu ohledně Roundupu
- Bayer údajně chystá vyrovnání v kauze Roundup za 10,5 mld. USD
- Německé akcie ve čtvrtek přidaly více než 1 %, tahounem byl Volkswagen
Nejnovější:
- Amerika zavírá týden v červeném
- Trhu na konci týdne ve špatné náladě
- Frankfurtská burza zakončila únor na červené nule
- Pražská burza v závěru týdne mírně klesla
- USA: Stavební výdaje v prosinci meziměsíčně vzrostly o 0,3 % při očekávání růstu o 0,2 %
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- USA: Index výrobních cen v lednu meziročně vzrostl o 2,9 % při očekávání růstu o 2,6 %
- Americké futures kontrakty odepisují
- Amazon investuje až 50 mld. USD do OpenAI
- Německo: Index CPI v únoru dle předběžných dat meziročně vzrostl o 1,9 %




