Mastercard ve 3Q předčil analytická očekávání
Mastercard ve 3Q předčil analytická očekávání, a to jak na úrovni výnosů, tak i ziskovosti. Firmě pomohl zejména nárůst objemu internetových plateb.
Pozn.: Ilustrativní foto; Zdroj Mastercard
Výsledky společnosti Mastercard Inc (MA) za 3Q 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
3Q 2019 | Konsensus 3Q 2019 | 3Q 2018 | ||
Výnosy (mld. USD) | 4,47 | 4,42 | 3,90 | |
Čistý zisk (mld. USD) | 2,11 | -- | 1,90 | |
Zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 2,15 | 2,02 | 1,78 |
*Konsensus Bloomberg
Výsledky nad odhady
Zpracovatel plateb Mastercard reportoval dnes před otevřením hlavní obchodní fáze kvartální čísla za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2019. Společnost zaznamenala v minulém čtvrtletí výsledky nad konsensuálními odhady, k čemuž pomohla zejména zvýšená dynamika online nákupů spotřebitelů i firem, kteří čím dál častěji využívají „click to pay“ možnost pro nakupování jednotlivých produktů. Mastrecard tak předčil analytická očekávání jak na úrovni celkových výnosů, tak i ziskovosti (viz tabulka výše).
Jednotlivé ukazatele
Provozní marže v meziročním srovnání vzrostla o 70 bazických bodů a dostala se tak na úroveň 59,4 %. Objem nákupů platebními kartami společnosti meziročně vzrostl o 15 % a úrovní 1,22 bilionu dolarů překonal odhady posazené o 2 biliony dolarů níže. Provozní náklady oproti třetímu čtvrtletí roku 2018 vzrostly o 13 %, když činí 1,8 miliardy dolarů.
Prováděný zpětný odkup
Již v průběhu kvartálu Mastercard oznámila, že v rámci zpětného odkupu akcií v první polovině roku nakoupila cca 6,4 milionů kusů v objemu 1,8 miliardy dolarů, na dividendách pak vyplatila 335 milionů dolarů. Ve třetím čtvrtletí pak zpětný odkup akcií rozšířila o dalších 1,6 milionů kusů v objemu 449 milionů dolarů. Dalších 800 milionů dolarů by mělo přijít v následujících čtvrtletích.
Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.
Akcie v pre-marketu rostly cca o 1 %.
Mastercard Inc (MA) | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 279,9 | P/E | 37,3 |
Vývoj za letošní rok (%) | +46,3 | Očekávané P/E | 36,2 |
52týdenní minimum (USD) | 171,9 | Prům. cílová cena (USD) | 309,4 |
52týdenní maximum (USD) | 293,7 | Dividendový výnos (%) | 0,5 |
Zdroj: Bloomberg; The Financial Times; Mastercard
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Akciový výhled
- Evropské futures před otevřením trhů oscilují kolem nuly
- Očekávané události: CPI, míra nezaměstnanosti (ČR)
- Wall Street v závěru většinu ztrát umazala
- S&P 500 klesá
- Index DAX dnes posílil o 1,1 %
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 1. srpnu vzrostly o 7 mld. kubických stop při očekávání 9 mld.
- USA: Velkoobchodní zásoby v červnu dle konečných dat vzrostly o 0,1 %
- Pražská burza opět na novém historickém rekordu
- Americké akcie posilují, výsledky oznámily Eli Lilly, WBD, Groupon, Occidental Petroleum a další