Banka HSBC údajně po světě propustí až 10 tis. pracovníků, píše tisk
Banka HSBC se údajně chystá propustit až 10 tis. z celkem 238 tis. lidí, které po světě zaměstnává, uvádí deník The Financial Times. Banka se ke skepulacím odmítla vyjádřit.
HSBC není první bankou, která oznámila propouštění. Deutsche Bank v srpnu oznámila propuštění 18 tis. bankéřů. Plány zmenšit pracovní sílu oznámily také banky Barclays, Société Générale a Citigroup.
HSBC by plány na snižování nákladů mohla oznámit spolu s výsledky za 3Q tento měsíc, uvádí zdroj deníku.
Navzdory plánům propouštět by měla banka i nadále nabírat „výnosy generující“ pracovníky v Asii, která jí přináší 80 procent zisku, uvádí další zdroj.
Akcie HSBC v Londýně ztrácí 0,7 % na 597,7 pencí. Pod tickerem HBC1 se obchodují také na německé Xetře.
Zdroj: The Financial Times
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- US indexy na maximech
- Americké indexy posilují
- Frankfurtská burza uzavřela čtvrtek v kladných hodnotách
- Představenstvo Prabos plus svolává valnou hromadu per rollam a navrhuje dividendu 3,1 Kč na akcii
- Eli Lilly za 1Q překonala očekávání a díky silnému výkonu léků na hubnutí navýšila celoroční výhled
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 24. dubnu vzrostly o 79 mld. kubických stop
- Pražská burza v závěru zkráceného týdne klesala
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Meta zveřejnila výsledky za 1Q, solidní výsledky zastínil výhled vyšších kapitálových výdajů
- USA: Index předstihových ukazatelů v březnu poklesl o 0,6 % při očekávání -0,2 %




