Německý DAX ve středu odepsal výrazných 2,45 %
Německý DAX ve středu ještě akceleroval včerejší propad a uzavřel o 2,45 % slabší.
Německý DAX uprostřed týdne ještě výrazně akceleroval úterní oslabení a uzavřel slabší o 2,45 %. Index táhly do záporu obavy investorů z výraznějšího zpomalování globálního ekonomického růstu či dokonce z recese v některých významných ekonomikách, které zesílily po včerejších slabších makroekonomických datech, a to jak v USA, tak i v Evropě.
Ve středu výrazně oslabovaly společnosti Heidelberg (HEI; -4,9 %), Adidas (ADS; -4,8 %), Covestro (1COV; -4,6 %) či Linde (LIN; -4,6 %). CEO Adidasu Kasper Rorsted dnes v rozhovoru pro CNBC řekl, že největší starostí textilního giganta ohledně obchodních válek mezi USA a Čínou je jejich výsledný budoucí efekt na americké spotřebitele. Firma Covestro se „dočkala“ snížení doporučení ze strany analytiků MainFirst na underperform z předchozího neutral. Cílová cena byla snížena o 6 eur na 41 eur.
O moc lépe si ve srovnání s výše zmiňovanými společnostmi nevedla ani firma Wirecard (WDI; -3,7 %). V plusu nedokázala uzavřít ani jedna ze společností v celém indexu. Nejmírněji odepsala Vonovia (VNA; -0,4 %), pod 1% ztrátou se udržela ještě společnost Henkel (HEN3; -0,8 %).
| Index DAX -2,45 % na 11963,63 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Vonovia (VNA) | -0,4 % | HeidelbergCement (HEI) | -4,9 % |
| Henkel (HEN3) | -0,8 % | Adidas (ADS) | -4,8 % |
| E.ON (EOAN) | -1,3 % | Covestro (1COV) | -4,6 % |
| Deutsche Bank (DBK) | -1,7 % | Linde PLC (LIN) | -4,6 % |
| Munich Re (MUV2) | -1,7 % | Wirecard AG (WDI) | -3,7 % |
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Zámořské akcie uzavřely na nových historických maximech
- Americké akcie směřují k novým rekordům
- Frankfurtská burza zakončuje pátek růstem
- Pražská burza klesala
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan dosáhl v lednu dle předběžných dat 54,0 b.
- Amazon Pharmacy rozšiřuje nabídku o tabletovou formu léku Wegovy od Novo Nordisk
- Wall Street otevírá poslední seanci týdne pozitivně
- Erste Group dokončila akvizici Santander Bank (+komentář analytika)
- Americké futures indikují otevření trhu v plusu
- USA: Započatá výstavba v říjnu dosáhla 1246 tisíc při očekávání 1330 tisíc




