Frankfurtská burza se středečním dnem posílila
Index DAX ze středečního obchodního dne vychází posílený o 0,96 % a dostává se tak na 12 025,04 bodu.
Největším ziskem se dnes pyšní akcie Wirecard (WDI), které tak posílily o 4,5 %. Finanční společnost dnes vydala prohlášení, že prohlubuje svojí dosavadní spolupráci japonským bankovním domem Mizuho Financial Group. Služby německé platební společnosti tak budou v budoucnu nabídnuty nejen asijským klientům japonské banky ale i těm, které má tato instituce ve zbytku světa.
Ke zdražení akcií přispělo oficiální stanovisko, že společnost přikročila k oslovení potenciálních investorů ke koupi jejího businessu s výtahy.
Thyssenkrupp (TKA) a jeho cenné papíry si dnes taktéž solidně polepšily, když jeho akcie zdražily o 3,5 %. K navýšení ceny akcií přispělo oficiální stanovisko, že společnost přikročila k oslovení potenciálních investorů ke koupi jejího businessu s výtahy.
K posílení akcií došlo i u Deutsche Bank (DBK); ty připsaly 1,8 %. Christian Sewing, generální ředitel německého největšího poskytovatele úvěrů, dnes varoval ECB před snižováním úrokových sazeb hlouběji do záporu. Tento krok podle něj nepovede k přílišnému posílení ekonomické aktivity a jeho vedlejší efekty tak převáží veškerá pozitiva takové měnové politiky. Největší problém vidí především v dopadech na střadatele, prohloubení rozkolu ve společnosti a cenové inflace na trhu s nemovitostmi.
Nejvíce dnes ztratily akcie Vonovia (VNA), které zlevnily o 0,6 %.
| Index DAX +0,96 % na 12025,04 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Wirecard AG (WDI) | +4,5 % | Vonovia (VNA) | -0,6 % |
| ThyssenKrupp (TKA) | +3,5 % | Linde PLC (LIN) | -0,3 % |
| Continental (CON) | +3,3 % | Deutsche Telekom (DTE) | +0,0 % |
| Daimler (DAI) | +2,2 % | Merck (MRK) | +0,1 % |
| Infineon Technologies (IFX) | +1,9 % | Beiersdorf (BEI) | +0,4 % |
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza otevírá na kladné nule
- Frankfurt uzavírá středeční seanci v záporu
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledky reportoval Adidas, Deutsche Bank a Airbus
- Frankfurtská burza v úvodu týdne ztrácí, Barclays aktualizovala cílové ceny pro banky
- Všechny akcie z indexu DAX se v úvodu pondělního obchodování obchodují v červených číslech
Nejnovější:
- Americké trhy končí týden na pozitivní vlně
- Wall Street mírně roste
- Německé akcie na konci týdne oslabily o 0,2 %
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- Index S&P 500 stagnuje, akcie Meta rostou po představení nového AI modelu
- Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
- Delta Air Lines zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a potvrdila celoroční výhled zisku
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,58 %), kukuřice (-0,77 %), zemní plyn (-0,76 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,22
- EasyJet obdržel nabídku na převzetí od Apollo za 5,7 mld. GBP, která překonává Castlelake




