Akciový výhled
Evropa začne v červených číslech
Futures indikují v úterý, stejně jako včera ráno, záporné otevření pro evropské indexy. Např. DAX by mohl otvírat níže -0,5%. V pondělí se však nakonec Evropě podařilo růst. Wall Street začátkem týdne ovlivnily výprodeje na technologických gigantech (FB, GOOG, AAPL), když úřady hodlají šetřit jejich dominantní postavení. Zajímavou zprávou z úvodu týdne, byla poznámka člena FEDu Bullarda o možnosti brzkého snížení sazeb v USA. Tím by se dala vysvětlit dobrá výkonnost tzv. emerging trhů v posledních dnech proti Wall Street. Na zmíněná slova reagoval poklesem USD. To by také mohlo vysvětlovat 4 růsty v řadě pražské burzy. Index PX včera končil u mety 1050 bodů a z technického pohledu nevypadá špatně. Na druhou stranu po včerejším růstu domácích bank (KB, Moneta) nevypadají tyto tituly atraktivně ve srovnání s oceněním sektoru v Evropě, který se však potýká s negativními úrokovými sazbami.
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




