Asijsko - pacifické indexy uzavřely úterní poklidnou seanci v kladných hodnotách
Asijsko - pacifické indexy uzavřely úterní poklidnou seanci v kladných vodách. Na pozadí návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa si japonský Nikkei připsal 0,37 %. Alibaba chystá upsat nové akcie na sekundárním trhu v Hongkongu.
Asijsko - pacifický region se v úterý obchodoval bez velkých nových zpráv v mírně kladném teritoriu, když v plusových hodnotách uzavřely všechny hlavní indexy. Investoři sledovali jednání Donalda Trumpa v Japonsku, žádné novinky ohledně připravované obchodní dohodě na trase Spojené státy - Japonsko však nepřišly. Podle amerického prezidenta by dohoda měla přijít v průběhu tohoto roku.
Čínský gigant Alibaba podle agentury Bloomberg plánuje upsání nových akcií v hodnotě cca 20 miliard dolarů na sekundárním trhu v Hongkongu. Společnost se podle Bloombergu chce „přiblížit domácím investorům v návaznosti na probíhající tření při vyjednávání obchodní dohody mezi USA a Čínou.“
Japonský Nikkei 225 +0,37 % na 21260,14 b.
Hongkongský Hang Seng +0,46 % na 27414,35 b.
Čínský Shanghai Composite +0,44 % na 2904,9913 b.
Jihokorejský Kospi +0,29 % na 2050,2 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,51 % na 6484,8 b.
Zdroj: Reuters; Marketwatch
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




