DHL zahájila doručování balíků pomocí dronů v Číně
Díky partnerství s čínskou společností bude DHL doručovat expresní zásilky v Číně pomocí dronů. Momentálně se jedná o poměrně úzkou oblast, nicméně obě společnosti mají v úmyslu intenzivní spolupráci a znatelný pokrok v co nejkratší době. Letoun unese náklad o hmotnosti až pěti kilogramů a doba doručení je pětkrát rychlejší oproti původnímu způsobu.
Společnost DHL Express uzavřela strategické partnerství s čínskou technologickou firmou EHang, která se mimo jiné zabývá autonomními drony. Cílem spolupráce je plně automatizované doručování balíků pomocí dronů v obydlených oblastech v Číně.
Tato dohoda dělá ze společností DHL první mezinárodní společnost, která poskytuje doručování pomocí autonomních letounů v Číně.
Nový způsob doručování umožňuje doručit zásilky o hmotnosti až 5 kg v dosahu přibližně pět mil od servisního centra DHL v Liaobu v provincii Guangdong. Doručení potrvá 8 minut oproti 40 minutám standardní cestou.
Společnost DHL bude pokračovat v mapování nových tras pro své zákazníky a úzce spolupracovat s firmou EHang, aby tak společně vyvinuly druhou generaci dronů, která umožní lepší kapacitu a dosah pro doručování expresních zásilek.
Budoucnost doručování životně důležitých léků podle DHL
Akcie společnosti Deutsche Post oslabují o 2,66 %.
Zdroj: Bloomberg, MarketScreener, YouTube
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Praha beze změny, M2C úspěšně upsalo akcie na Startu
- Makroekonomický výhled na tento týden: Rozhodnutí Fedu o sazbách (USA), CPI (eurozóna),..
- Americké akcie na začátku obchodní seance posilují
- Společnost M2C úspěšně vstupuje na pražskou burzu, upsala akcie za 224 mil. Kč
- Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +0,8 %
- USA: Newyorský výrobní index v červnu na -16,0 b. při očekávání -6,3 b.
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn +3,88 % na 3,72 USD za mbtu
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Colt CZ je údajně blízko akvizici 50% podílu v Synthesia Nitrocellulose
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,93 %), pšenice (-1,56 %), kukuřice (-1,02 %)