Macy’s zveřejnila pozitivní výsledky za 1Q FY19, akcie v premarketu posílily o 7,8 %
Maloobchodní řetězec zveřejnil pozitivní čísla za první čtvrtletí fiskálního roku 2019. Tržby i očištěný zisk byly nad odhady a firma potvrdila svůj výhled na celý fiskální rok 2019.
Výsledky společnosti Macy's Inc. (M) za 1Q 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
1Q 2019 | *Konsensus 1Q 2019 | 1Q 2018 | ||
Tržby (mld. USD) | 5,676 | 5,505 | 5,541 | |
Čistý zisk (mil. USD) | 136 | -- | 139 | |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 0,330 | 0,325 | 0,480 |
*Konsensus Bloomberg
Maloobchodní řetězec Macy’s ve středu před otevřením trhu zveřejnil výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí fiskálního roku 2020.
Hospodářské výsledky
Tržby v prvním čtvrtletí dosáhly výše 5,676 mld. USD a předčily tak očekávání analytiků ve výši 5,505 mld. USD. Meziročně tržby vzrostly o 2,44 %. Čistý zisk dosáhl výše 136 mil. USD, což představuje očištěný zisk na akcii ve výši 0,33 USD. Očištěný zisk na akcii meziročně poklesl o 0,15 USD. Hrubá marže dosáhla výše 38,2 % a zásoby dosáhly 5,5 mld. USD.
Společnost v prvním čtvrtletí otevřela 9 poboček a drží se tak svého plánu otevřít celkem 50 nových poboček do konce třetího čtvrtletí.
Vývoj akcií společnosti bezprostředně po zveřejnění výsledků; Zdroj: Bloomberg
Komentář CEO
"Jsme potěšeni s pokrokem, který činíme prostřednictvím našich strategických iniciativ, což nám umožňují držet se horní linie růstu, což nám umožňuje zachovat výhled pro rok 2019," uvedl CEO Jeff Gennette. Zároveň potvrdil roční výhled tržeb a zisku.
Akcie Macy´s oslabují o 0,5 %.
Macy's Inc (M) -0,5 % na 21,7 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 6,7 | P/E | 6,8 |
Vývoj za letošní rok (%) | -27,1 | Očekávané P/E | 7,0 |
52týdenní minimum (USD) | 21,1 | Prům. cílová cena (USD) | 24,8 |
52týdenní maximum (USD) | 42,0 | Dividendový výnos (%) | 7,0 |
Zdroj: Bloomberg, Macy´s
Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Akciový výhled
- Erste: Autonomous Research snižuje cílovou cenu akcií na 66,04 EUR při stálém doporučením "neutral"
- Erste: AlphaValue/Baader snižuje cílovou cenu akcií na 63,5 EUR se stávajícím doporučením "reduce"
- Asijsko-pacifický region posiluje, Čína zvažuje obchodní jednání s USA
- Představenstvo Prabos svolává valnou hromadu a navrhuje vyplatit dividendu 3,1 Kč na akcii
- Evropské futures indikují open v zeleném
- Očekávané události: Index PMI ve výrobě napříč regiony, CPI (eurozóna), report z trhu práce (USA)
- Americké akcie dnes silně rostly díky technologickým firmám
- Technologický sektor žene americké akcie vzhůru, dolar posiluje
- Stavební výdaje v březnu nečekaně poklesly