PNC Financial Services reportovala výsledky za 1Q FY19
PNC Financial Services reportovala hospodářské výsledky za první kvartál roku 2019. Tržby i očištěný zisk na akcii překonaly mírně očekávání analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Meziročně vzrostly tržby společnosti, čistý zisk i očištěný zisk na akcii.
| Výsledky PNC Financial Services za 1Q 2019 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 1Q 2019 | *Konsensus 1Q 2019 | 1Q 2018 | ||
| Výnosy (mld. USD) | 4,313 | 4,265 | 4,140 | |
| Čistý zisk (mld. USD) | 1,261 | -- | 1,229 | |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 2,693 | 2,608 | 2,430 | |
*Konsensus Bloomberg
Hospodářské výsledky
V pátek reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2019 bankovní společnost PNC Financial Services. PNC Financial Services vykázala za první tři měsíce tohoto roku čistý zisk na úrovni 1,261 miliard dolarů. Tržby za první kvartál předčily očekávání analytiků, když dosáhly úrovně 4,313 miliard USD oproti očekávaným 4,265 mld. USD. Taktéž očištěný zisk na akcii překonal očekávání analytiků, když se ocitl na úrovni 2,693 USD za akcii.
Konsolidované zisky
Úrokové výnosy v prvním kvartálu oproti čtvrtému kvartálu poklesly o 6 mil. USD a vzrostly o 114 mil. USD oproti prvnímu kvartálu roku 2018. Neúrokové výnosy poklesly o 48 mil. USD oproti čtvrtému kvartálu předchozího roku. Výnosy plynoucí z asset managementu vzrostly o 9 mil. USD. Zákaznické služby, korporátní služby a poplatky účtované na vklady poklesly z důvodu sezónně nižšího objemu transakcí a aktivity. Výnosy z hypoték vzrostly o 6 mil. USD. Jiné neúrokové výnosy poklesly o 17 mil. USD.
Neúrokové výnosy v prvním kvartálu 2019 oproti prvnímu kvartálu roku 2018 vzrostly o 61 mil. USD. Výnosy plynoucí z asset managementu poklesly o 18 mil. USD. Výnosy ze zákaznických poplatků vzrostly o 14 mol. USD. Výnosy z poplatků v rámci korporátního bankovnictví vzrostly o 33 mil. USD. Výnosy z hypoték poklesly o 32 mil. USD.
Report v plném znění k přečtení po kliknutí.
| PNC Financial Services Group Inc/The (PNC) +1,1 % na 128,72 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 58,4 | P/E | 11,8 |
| Vývoj za letošní rok (%) | +10,1 | Očekávané P/E | 11,4 |
| 52týdenní minimum (USD) | 108,5 | Prům. cílová cena (USD) | 140,1 |
| 52týdenní maximum (USD) | 153,0 | Dividendový výnos (%) | 2,8 |
Zdroj: Bloomberg, PNC Financial Services
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty v zelených číslech
- USA: Index výrobních cen v červnu meziročně vzrostl o 5,5 % při očekávání 6,2 %
- USA: Newyorský výrobní index v červenci vzrostl na 15,6 b. při očekávání 9,2 b.
- Morgan Stanley zveřejnila výnosy za 2Q výrazně nad odhady, tažené silným obchodováním s akciemi
- Farmaceutický gigant Johnson & Johnson zveřejnil výsledky za 2Q a mírně navýšil celoroční výhled
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,22
- Vývoj cen komodit: Pšenice (+3,1 %), stříbro (-1,49 %), kukuřice (+0,98 %)
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 10. červenci klesl o 2,7 %
- Správce aktiv BlackRock zveřejnil za 2Q spravovaná aktiva nad odhady, čistý zisk vzrostl o 20 %
- Eurozóna: Průmyslová výroba v květnu meziročně klesla o 1,2 % při očekávání poklesu o 0,4 %




