JPMorgan reportovala rekordní výsledky
JP Morgan Chase reportovala rekordní tržby, čistý zisk i očištěný zisk na akcii. Tržby překonaly očekávání analytiků o 1,05 miliardy USD a očištěný zisk na akcii překonal očekávání analytiků o téměř 10 %.
Logo J.P.Morgan; Autor: [J.P.Morgan]
Výsledky JPMorgan Chase & Co za 1Q 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
1Q 2019 | *Konsensus 1Q 2019 | 1Q 2018 | ||
Výnosy (mld. USD) | 29,851 | 28,357 | 28,520 | |
Čistý zisk (mld. USD) | 9,179 | -- | 8,712 | |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 2,585 | 2,353 | 2,313 |
*Konsensus Bloomberg
Rekordní výsledky
V pátek reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2019 bankovní společnost JP Morgan Chase. JP Morgan Chase vykázala za první tři měsíce tohoto roku rekordní čistý zisk na úrovni 9,179 miliard dolarů. Rekordních hodnot dosáhl i očištěný zisk na akcii, když se ocitl na úrovni 2,585 dolarů na akcii a předčil tak odhady analytiků oslovených agenturou Bloomberg o téměř 10 %.
Souhrn výsledků za 1Q FY19; Autor: [JPMorgan]
Solidní růst napříč téměř všemi hlavními divizemi
Ziskovost JP Morgan meziročně oproti prvnímu čtvrtletí roku 2018 vzrostla o 5 %. Největší americká banka co se aktiv týče následovala vlastní výsledky z předchozích kvartálů, když zaznamenala solidní růst výnosů napříč téměř všemi svými hlavními divizemi. Rostly tedy divize spotřebitelského bankovnictví a komerčního bankovnictví. K rekordním výsledkům pomáhal výrazný růst spotřebitelské divize a komunitního bankovnictví, ve kterém rostoucí úrokové sazby pomohly k 19% růstu čistého zisku.
Korporátní a investiční bankovnictví utrpělo 18 % propad čistého zisku v prvním kvartálu na 3,3 miliardy amerických dolarů. Čistý zisk divize asset managementu meziročně poklesl o téměř 14 %.
Výhled pro rok 2019
Pro fiskální rok 2019 banka projektuje čisté úrokové výnosy ve výši 58 a více miliard dolarů.
Výhled JPMorgan pro fiskální rok 2019; Autor: [JPMorgan]
JPMorgan Chase & Co (JPM) +0,8 % na 106,23 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 345,0 | P/E | 11,5 |
Vývoj za letošní rok (%) | +8,8 | Očekávané P/E | 10,9 |
52týdenní minimum (USD) | 91,1 | Prům. cílová cena (USD) | 115,1 |
52týdenní maximum (USD) | 119,2 | Dividendový výnos (%) | 2,8 |
Zdroj: Bloomberg, J.P.Morgan
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- JPMorgan zveřejnila výsledky za 1Q nad očekáváním a zvýšila výhled ročních čistých úrokových výnosů
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, reportovaly BlackRock, JP Morgan, Morgan Stanley a další
- Generální ředitel JPMorgan, Jamie Dimon vyzývá k rychlému vyřešení celních nejistot
- JPMorgan zveřejnila výsledky, výnosy z obchodování dluhopisů, měn a komodit pozitivně překvapily
- JP Morgan reportuje zisk na akcii ve výši 4,37 USD a navyšuje roční výhled čistých úrokových výnosů
Nejnovější:
- Obchodní den v USA končí bez významnějších pohybů
- Americké indexy mírně ztrácí
- Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
- Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
- Pražská burza v pátek rostla, v popředí banky
- Přední americké akciové indexy na začátku obchodování mírně posilují
- Infineon za 2Q dle očekávání, společnost preventivně snížila celoroční výhled kvůli clům
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- Výrobce polovodičů TSMC zaznamenal v dubnu meziroční růst tržeb o 48,1 %
- Poskytovatel online obchodů Shopify zaznamenal v 1Q meziroční růst výnosů o 27 %