Frankfurtská burza uzavírá poslední obchodní den týden růstem
Index DAX odchází z dnešní seance posílený o 0,3 %.
Největší nárůst si z dnešní seance odnáší akcie Infineon Technologies (IFX), která je o 1,9 % silnější.
Dařilo se například i Bayeru (BAYN) posílenému o 1,6 % či RWE (RWE) s 1,1% nárůstem.
Největší ztrátu dnes zaznamenal SAP SE (SAP), kterému akcie ztratila 1,1 % na ceně. Jak jsme Vás již informovali zde, tak: „Nezávislá francouzsko-německá finanční společnost Oddo BHF snížila doporučení pro akcie německé softwarové společnosti SAP SE na reduce z předchozího neutral. Cílová cena byla taktéž snížena na 84 euro z 90 euro.“
Ani německým automobilkám se dnes nedařilo, když k investorům se dostaly informace o tom, že Evropská komise podezírá německé automobilky z koluze při vývoji technologií pro čištění emisí. Výrobci osobních automobilů se mohly dle Margerethy Vestagerové dopustit tajné dohody o tom, že omezí vzájemnou konkurenci v oblasti R&D ohledně technologií na čištění emisí. Obvinění zatím nebylo učiněno evropským regulátorem a očekává se nejdříve oficiální vyjádření od automobilek. Více naleznete zde. Akcie Volkswagenu klesly o 0,8 %. Ten navíc prohlásil, že se chystá postavit vlastní 5G sítě v Německých továrnách z vlastní iniciativy. Více zde.
Pokles zaznamenala i akcie Deutsche Bank, která tak odepsala 0,8%. Podle nejnovějších informací má ECB žádat Deutsche Bank o získání nových finančních prostředků, a to ještě před počátkem zahájení příp. fúze s Commerzbank. Detailněji jsme Vás informovali zde.
Index DAX +0,3 % na 12023,98 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Infineon Technologies (IFX) | +1,9 % | SAP (SAP) | -1,1 % |
HeidelbergCement (HEI) | +1,6 % | Henkel (HEN3) | -0,9 % |
Bayer (BAYN) | +1,6 % | Volkswagen (VOW3) | -0,8 % |
Siemens (SIE) | +1,2 % | Deutsche Bank (DBK) | -0,8 % |
RWE (RWE) | +1,1 % | Fresenius (FRE) | -0,5 % |
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, Volkswagen vede rozhovory s vládou USA ohledně cel
- Frankfurtská burza potřetí tento týden oslabila
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování stagnuje, Porsche údajně hledá nového CEO
- Frankfurtská burza v pondělní seanci mírně oslabila
- Dax uzavírá středu růstem, výsledky představila Vonovia, Bayer, či Zalando
Nejnovější:
- Americké indexy uzavírají růstem
- Americké indexy v mírném zisku
- Na závěr týdne německý index DAX mírně oslabil
- Pražská burza v závěru týdne navyšovala zisky, CSG potenciálně zalistuje akcie v Praze
- Americké akcie v úvodu obchodování mírně rostou, FedEx po výsledcích posiluje
- Zámořské futures zaznamenávají mírný růst
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-0,68 %), stříbro (+0,68 %) a kukuřice (+0,28 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,64
- FedEx reportoval lepší než očekávanou ziskovost, spin-off je plánován na konec FY 2026
- Vývoj cen komodit: Kukuřice (+0,65 %), ropa (-0,54 %) a stříbro (+0,51 %)