„Cukrová daň“ ve Velké Británii tlačí na marže výrobců slazených nápojů
„Cukrová daň“ ve Velké Británii tlačí na marže výrobců slazených nápojů. Její výše může dosáhnout až 24 pencí na jeden litr nápoje.
Logo Fever-Tree; Zdroj: [Fever-Tree]
Zavedení „cukrové daně“ ve Velké Británii vyvíjí tlak na marže výrobce toniku Fever-Tree, i přestože jeho tržby stále rostou.
Společnost, která se vezla na vlně rostoucího zájmu o speciální giny, zaznamenala v roce 2018 pokles hrubé marže na 51,8 % v roce 2018 z předchozích 53,5 % v roce 2017.
Daň z výroby nealkoholických nápojů, která byla zavedena vládou UK v dubnu 2018, přidává poplatek až 24 pencí na jeden litr nápoje v závislosti na obsahu cukru. Rostoucí ceny skla také přispěly k větším tlakům na marže společnosti.
Tržby společnosti vzrostly o 40 % na 237,4mil. liber s tím, jak firma expandovala na území Velké Británie a v zahraničí. Zisk před zdaněním dosáhl výše 75,6 mil. liber a meziročně tak vzrostl o 35 %.
CEO společnosti, Tim Warrillow, uvedl, že rok 2018 byl pro Fever-Tree velmi významným. Ve Velké Británii firma posílila svoji pozici předního výrobce tohoto typu nápojů. Ve Spojených státech společnost úspěšně založila vlastní provoz a podnik výrazně pokročil ve svém působení ve více evropských regionech. „Jako přední světová značka s posilující globální distribuční sítí jsme skvěle připravení využít příležitosti nabízející se v mezinárodním obchodě s tím, jak obliba po tomto typu nápoji celosvětově stoupá,“ dodal na závěr.
Zdroj: The Financial Times
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %





