Frankfurtská burza týden zakončuje propadem
Frankfurtská burza tento týden zakončuje silným poklesem, když index DAX dnes ztratil 1,43 %.
Frankfurtská burza tento týden zakončuje silným poklesem, když index DAX dnes ztratil 1,43 %. Co se týče jednotlivých segmentů trhu, tak z nich si růstově vedly pouze utility a nemovitosti, zatímco největší propad byl k vidění u zdravotnictví a průmyslu.
Ten největší nárůst na ceně své akcie si z dnešní obchodní seance odnáší společnost RWE, která posílila o 2,9 %.
Silný nárůst byl dnes evidentní i u akcie platební společnosti Wirecard AG, jejíž akcie dneska připsala 1,7 %. Dnes opět vystoupil Markus Braun, CEO společnosti, který zkritizoval média za to, že vytrhují pouze útržky informací z celkového kontextu a neprávem poškozují mediální obraz Wirecardu. Braun navíc ujistil své zaměstnance, že již v blízké době se vyřeší kauza ohledně machinace s účetnictvím.
Naopak nejhůře vedoucím si konstituentem indexu DAX se dnes stal Fresenius, když nakonec odepsal 4,1 %.
Veliký pokles se dnes odehrál i u akcie Bayeru, která tak ztratila 2,9 %. Média v průběhu dne přemítala, jaké šance má společnost vyhrát u soudního sporu v USA kvůli údajně karcinogennímu produktu Roundup. Navíc podle nejnovějších informací dojde pravděpodobně na půdě EU k přezkoumání bezpečnosti herbicidu glyfosfát, který je jinak autorizovaný až do prosince roku 2022.
| Index DAX -1,43 % na 11384,6 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| RWE (RWE) | +2,9 % | Fresenius (FRE) | -4,1 % |
| Wirecard AG (WDI) | +1,7 % | ThyssenKrupp (TKA) | -3,6 % |
| Vonovia (VNA) | +1,0 % | Siemens (SIE) | -3,2 % |
| E.ON (EOAN) | +0,7 % | Bayer (BAYN) | -2,9 % |
| Deutsche Boerse (DB1) | +0,6 % | Continental (CON) | -2,4 % |
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Shrnutí kvartálních výsledků z indexu DAX
- Bayer ve výsledcích za 1Q překonal očekávání na úrovni ziskovosti a potvrdil celoroční výhled
- Index DAX na začátku obchodování klesá o 1 %, výsledky zveřejnily Siemens Energy, Munich Re, Bayer
- Frankfurtská burza v úvodu mírně posiluje, společnost Deutsche Boerse reportovala za 1Q
- Frankfurtská burza uzavřela týden v červených číslech
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty posilují
- Solidní výsledky softwarové společnosti Zscaler za 3Q výrazně zastínil slabší výhled
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-3,34 %), ropa (-3,29 %) a zlato (-1,52 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,86
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 22. květnu klesl o 8,5 %
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,06 %), stříbro (-1,41 %), pšenice (-1,38 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,27
- Frankfurt v úvodu středeční seance posiluje
- Pražská burza v úvodu obchodování oslabuje
- Akciový výhled




