Německý DAX ve čtvrtek otočil směr a nakonec uzavřel v kladném
Index DAX si připsal 0,31 %.
Vzpruhu dnes akciovým trhům dodala slova Trumpova poradce Kudlowa; Zdroj: Larry Kudlow; Zdroj: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America via Wiki Commons
Německý DAX sice čtvrteční seanci otevřel v červených barvách, v jejím průběhu však ztráty umazal a nakonec uzavřel sillnější o 0,31 %. Ke změně nálady na trhu pomohla slova ekonomického poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Larryho Kudlowa ohledně jednání s Čínou. Kudlow řekl, že velmoci jsou již na pokraji historické dohody.
Index táhly zisky finančních společností, banky Deutsche Bank (DBK; +2,2 %) a Commerzbank (CBK; 2,16 %) si obě připsaly kolem 2 %. Rostla také další finanční společnost Wirecard (WDI; +3,0 %). Deutsche Bance dnes byl ze strany Evropské centrální banky navýšen minimální kapitálový požadavek na 11,82 % z předchozí úrovně 10,69 %.
Ještě lépe než zmiňované finanční tituly si vedla společnost Covestro (1COV; +3,6 %), která posilovala nejvýrazněji z celého indexu a přerušila tak třídenní pokles v řadě. Analytici Morgan Stanley se ve čtvrtek vyjadřovali kladně ohledně budoucího vývoji společnosti Covestro, když se opírají zejména o zlepšující se cenovou dynamiku v Asii v návaznosti na růst poptávky po čínském novém roce či limitované zásoby zákazníků.
Dařilo se také akciím farmaceutické společnosti Fresenius (FRE; +2,7 %). Na opačné straně indexu uzavřela Lufthansa (LHA; -2,2 %) a firmy ThyssenKrupp (TKA; -1,3 %) či Infineon (IFX; -0,9 %).
| Index DAX +0,31 % na 11522,42 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Covestro (1COV) | +3,6 % | Lufthansa (LHA) | -2,2 % |
| Wirecard AG (WDI) | +3,0 % | ThyssenKrupp (TKA) | -1,3 % |
| Fresenius (FRE) | +2,7 % | Infineon Technologies (IFX) | -0,9 % |
| Deutsche Bank (DBK) | +2,2 % | Henkel (HEN3) | -0,9 % |
| Bayer (BAYN) | +1,4 % | Siemens (SIE) | -0,6 % |
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza uzavírá úterní obchodování poklesem
- Frankfurtská burza na úvod týdne posílila
- Frankfurtská burza v úvodu seance výrazně posiluje
- Frankfurtská burza se obchoduje v červeném, výsledková sezóna je v plném proudu
- Frankfurtská burza uzavírá seanci v červeném. Adidas zveřejnil konečné hodnoty za 3Q
Nejnovější:
- Americký trh za zvýšené volatility postupně koriguje své ztráty
- Frankfurtská burza zakončila tento týden v záporných hodnotách
- Pražská burza v závěru týdne prohlubovala ztráty
- USA: Velkoobchodní zásoby v srpnu dle konečných dat meziměsíčně beze změny
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v listopadu podle konečných dat na 51,0 b
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v listopadu dle předběžných dat na 51,9 b.
- Americké akcie v úvodu páteční seance rostou
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,03
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-3,27 %), ropa (-0,98 %), pšenice (-0,83 %)




