Německý DAX uzavřel níže
Index DAX -0,43 %.
Německý DAX se uprostřed týdne obchodoval celou seanci v červených číslech a nakonec ve středu odepsal 0,43 %. Nejvýrazněji se dařilo technologické společnosti Infineon (IFX; +2,7 %), která středečním růstem násobně přemazala úterní ztráty po zveřejnění kvartálního reportu a výhledu na rok 2019. Firma očekává v příštím roce růst výnosů o 9 % a mírně nižší investice oproti předchozímu výhledu. Společnost nadále očekává, že tomto roce zvětší svůj podíl na trhu.
O něco mírněji ve středu posilovaly společnosti ThyssenKrupp (TKA; +2,5 %), Deutsche Bank (DBK; +1,2 %) či Munich Re (MUV2; +0,8 %). Poslední zmiňovaná společnost zveřejnila předběžné výsledky za čtvrtý kvartál a za celý fiskální rok, ve kterém předčila odhady analytiků na úrovni ziskovosti (2,31 mld. eur vs 2,21 mld. eur); spolu s tím firma oznámila zvýšení dividendy nad očekávání (9,25 eur na akcii vs. 8,00 eur v minulém roce a 9,00 očekávání).
Na opačné straně indexu se ocitla automobilka Daimler (DAI; -1,8%), která investory nepotěšila dnešními kvartálními výsledky a výhledem. JP Morgan hodnotí výhled automobilky jako „obezřetný“, zatímco UBS upozorňuje, že konsensus pro tento rok byl postaven výše. V návaznosti na nelehké tržní prostředí automobilka navíc poprvé po devíti letech přistoupila ke snížení dividendy (-11 % na 3,25 eur). Co se týče zisku EBIT, zaostala společnost ve čtvrtém kvartále nad odhady analytiků; tržby konsensus naopak předčily. V průběhu seance Daimler oslaboval o více než 3 %, v jejím závěru část ztrát stačila automobilka odepsat.
Po pondělním a úterním prudkém růstu, který následoval po skokovém propadu na konci minulého týdne, ve středu mírně klesala společnost Wirecard (WDI; -1,6 %). Podobně klesala také energetika E.ON (EOAN; -1,7 %).
Index DAX -0,43 % na 11319,14 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Infineon Technologies (IFX) | +2,7 % | Daimler (DAI) | -1,8 % |
ThyssenKrupp (TKA) | +2,5 % | E.ON (EOAN) | -1,8 % |
Deutsche Bank (DBK) | +1,2 % | Wirecard AG (WDI) | -1,6 % |
Munich Re (MUV2) | +0,8 % | Linde PLC (LIN) | -1,3 % |
Lufthansa (LHA) | +0,8 % | Henkel (HEN3) | -1,0 % |
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza uzavřela úterý růstem
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování mírně posiluje, pokračuje výsledková sezóna
- DAX uzavřel středeční seanci v zeleném, dařilo se Infineon Technologies a Airbusu
- Frankfurtská burza v průběhu dne klesá, Infineon Technologies a Nvidia oznámily spolupráci
- Frankfurtská burza se obchoduje poblíž nuly, akcie Bayer posilují po výsledcích o více něž 10 %
Nejnovější:
- Kladný závěr na Wall Street
- Nevýrazný vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza v úterý oslabila
- Pražská burza dále klesá, nicméně Čez roste s rekordním objemem
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v srpnu na 97,4 b. při očekávání 96,5 b.
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v srpnu na -7 b. při očekávání -11 b.
- Nejsledovanější americké indexy v úvodu obchodování kosmeticky oslabují
- Klarna údajně příští měsíc plánuje IPO v USA, uvádí Reuters
- USA: Index cen domů dle FHFA v červnu meziměsíčně klesl o 0,2 %
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v mírném záporu