Asijsko-pacifické indexy smíšeně
Asijsko-pacifické indexy se během úterní obchodní seance obchodovaly převážně smíšeně. Obchodování se neslo v duchu kauzy Huawei a jejího dalšího vývoje.
Portland Street v Hong Kongu, autor: [UCLARodent]
Asijsko-pacifické indexy se během úterní obchodní seance obchodovaly převážně smíšeně. Včerejší den se nesl v duchu kauzy se společností Huawei, když Spojené státy ji obvinily z bankovního podvodu, podvodu prostřednictvím elektronických sítí a také z krádeže duševního vlastnictví. Ministerstvo spravedlnosti USA požaduje vydání finančního ředitele Meng Wan-čou.
Japonský Nikkei po slabším startu posiloval po většinu obchodní seance a umazával své počáteční ztráty, když jej nahoru táhnul především sektor služeb a naopak dolů stahoval sektor informačních technologií. Nakonec uzavřel obchodní den silnější o 0,08 %. Hongkongský Hang Seng uzavřel slabší o 0,25 %, když po většinu dne umazával počáteční ztráty. Čínský Shanghai Composite oslabil o 0,1 % a Jihokorejský Kospi posílil o 0,28 %.
Mezi jednotlivými akciemi z Tokijské seance stojí za zmínku SoftBank Group (+1,54 %), Sony (-0,45 %) a Nintendo (+1,67 %). V Jižní Koreji posílil Samsung o 1 % a výrobce oceli Posco oslabil o 0,19 %. Provozovatel kasin Galaxy Entertainment posílil o 0,69 % a dodavatel Applu, společnost AAC, posílila o 2,41 % na burze v Hong Kongu.
Japonský Nikkei 225 +0,08 % na 20664,64 b.
Hongkongský Hang Seng -0,25 % na 27507,47 b.
Čínský Shanghai Composite -0,1 % na 2594,2536 b.
Jihokorejský Kospi +0,28 % na 2183,36 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,53 % na 5874,2 b.
Zdroj: Reuters, MarketWatch
Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Frankfurtská burza uprostřed týdne klesá, akcie evropských zbrojařů zůstávají pod tlakem
- Pražská burza otevírá na zelené nule
- CTP: Goldman Sachs zvyšuje cílovou cenu z 20,4 EUR na 21,5 EUR
- Asijsko-pacifický region uzavřel smíšeně, trhy vyčkávají na výstup Powella a výsledky Nvidia
- Photon Energy reportoval výsledky za 2Q a 1H 2025
- Akciový výhled
- Evropské futures se obchodují v záporu
- Německo: Index výrobních cen v červenci meziročně poklesl o 1,5 % při očekávání poklesu o 1,4 %
- Očekávané události: CPI (eurozóna), PPI (Německo), zápis ze zasedání FOMC (USA)
- Technologie poslaly burzu do červených hodnot