DAX oslabuje kvůli SAPu
DAX oslabuje kvůli SAPu
Úvod obchodování na německé burze je dnes ovlivněn silným poklesem akcií SAPu, který nesplnil očekávání investorů ohledně růstu tržeb za nové softwarové licence. Index DAX ztrácí 0,2% a klesá na 6 674 bodů. Nejvíce ztrácí výše zmiňovaný SAP (SAP – 8,60% 38,57 EUR) následován již mírněji oslabujícími akciemi E.ONu (EOA – 0,52% 99,22 EUR) a Volkswagenu (VOW -0,42% 82,75 EUR). Posilují akcie Bayeru (BAY +2,70% 43,03 EUR), MANu (MAN +1,65% 73,52 EUR) a Henkelu (HEN3 +1,19% 119,50).
Související odkazy
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok
- Frankfurt v úvodu ztrácí, regulátor vyšetřuje Zalando kvůli podezření z porušení účetních pravidel
- Pražská burza na začátku obchodování stagnuje, dnes se koná valná hromada Coltu a Gevorkyanu




