Evropská Komise oficiálně odmítla italský návrh státního rozpočtu pro rok 2019
Evropská Komise oficiálně učinila bezprecedenční krok, když dnes zamítla italský návrh státního rozpočtu pro rok 2019, který svým nárůstem schodku na 2,4 % má porušovat Pakt stability a růstu.
Evropská Komise oficiálně učinila bezprecedenční krok, když dnes zamítla italský návrh státního rozpočtu pro rok 2019, který svým nárůstem schodku na 2,4 % má porušovat Pakt stability a růstu. O problematičnosti italského státního rozpočtu jsme Vás již informovali zde.
Pokud Italská vládní garnitura odmítne provést opravné prostředky v rámci předkládaného návrhu a nesníží jeho deficitní charakter, tak instituce EU v příštím roce mohou přikročit až k vysokým sankcím vůči zemi.
Zdroj: Financial Times
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Firemní výsledky pro tento týden: Gen Digital, AMD, McDonald’s, Pfizer, Uber, Palantir, Ferrari…
- Berkshire Hathaway za 1Q: Zisk z vlastního hospodaření +18 %, hrubý objem hotovosti 397,4 mld. USD
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,09 %), ropa (+1,32 %), zlato (-1,23 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,38
- Eurozóna: Index investorské důvěry Sentix v květnu na -16,4 b. při očekávání -22,0 b.
- Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v dubnu podle konečných dat na 52,2 b.
- Německo: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v dubnu dle konečných dat na 51,4 b.
- CTP: Kepler Cheuvreux zvyšuje cílovou cenu z 19 EUR na 19,6 EUR a zvyšuje doporučení na „Buy“
- GameStop chce převzít eBay v transakci v celkové hodnotě přibližně 55,5 mld. USD
- ČR: Index nákupních manažerů (PMI) ve výrobě v dubnu na 52,9 b. při očekávání 51,4 b.




