M. Draghi v Evropském parlamentu vyjádřil důvěru v zesilování domácích cenových tlaků v EMU
Prezident ECB Mario Draghi včera v Evropském parlamentu vyjádřil důvěru v zesilování domácích cenových tlaků v EMU. Euro posilovalo.
Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi včera rozhýbal trhy na starém kontinentě svým proslovem v Evropském parlamentu. Draghi řekl, že v následujících měsících očekává zvýšení ukazatele underlying inflace v návaznosti na napjatý vývoj na trhu práce, který tlačí na růst mezd.
V souvislosti s pondělním vystoupením v Bruselu Draghi žádná nová data neprezentoval. Opětovně zopakoval prognózu ECB a stará data ohledně mzdové dynamiky v eurozóně. Na horizontu měnové politiky tak ECB nadále projektuje inflaci na 1,7 %, tedy mírně pod 2% inflačním cílem. Jádrovou inflaci pak banka projektuje na 1,8 %.
ECB již na jaře tohoto roku oznámila záměr skončit do konce roku s programem nákupu aktiv. Současně se zavázala nezvyšovat úrokové sazby do léta roku příštího. Včerejší slova Draghiho o pozitivním vývoji cenové dynamiky v eurozóně tlačila na posilování eura, které se na páru s dolarem dostalo na 1,1765 EUR/USD.
Zdroj: Bloomberg; The Financial Times
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- ČR: Index výrobních cen v červnu meziročně klesl o 0,7 % při očekávání poklesu o 0,5 %
- Akciový výhled
- Colt CZ Group: Erste zvyšuje cílovou cenu na 873 Kč a potvrzuje doporučení „Akumulovat“
- Asijské akcie dnes smíšeně, Baidu spojuje síly s Uberem při spouštění robotaxi
- Evropské futures v červených číslech
- Očekávané události: Index výrobních cen (ČR, USA), průmyslová produkce (USA),..
- Burza zakončuje smíšeně, čipový sektor trh podržel.
- Smíšené obchodování a „čipovky“ v růstovém tažení
- Akcie na frankfurtské burze dnes oslabily
- Citigroup reportovala solidní výsledky za 2Q, výnosy z obchodování překonaly očekávání