Skrze Asii se prohnal tajfun, který negativně ovlivnil akcie na území Číny a Hong Kongu
Skrze Asii se prohnal tajfun, který negativně ovlivnil akcie na území Číny a Hong Kongu. Japonsko dnes slavilo státní svátek. Indická rupie klesla k historickému minimu.
Akciové indexy na území Asie a Tichomoří během pondělní seance oslabovaly s nejhoršími výsledky uvnitř indexu Hang Seng. Včerejší hurikán Mangkhut, který se prohnal ulicemi Hong Kongu pomohl srazit akcie většiny Hong Kongských firem v průměru o 1,32 %. Mezi společnostmi poškozenými přírodní katastrofou byly Galaxy Entertainment (-3,4 %), Sands China (-2,4 %) a společnosti technologického sektoru, který ztrácel až 3,3 %. Poškozeny výskytem hurikánu byly také akcie na území Číny s propadem 1,02 % uvnitř indexu Shanghai Composite. Akcie australského indexu S&P/ASX 200 oslabovaly během dne až 0,2 %, avšak sektor finančních a telekomunikačních služeb během seance posiloval. V Japonsku dnes probíhal svátek k uctění starších (v angličtině Respect for the Aged Day).
Indická rupie klesla během pondělí blízko k historickému minimu, když oslabila 1 % na 72,6 indické měny za americký dolar.
Hongkongský Hang Seng -1,32 % na 26927,24 b.
Čínský Shanghai Composite -1,02 % na 2654,3269 b.
Jihokorejský Kospi -0,66 % na 2303,01 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,32 % na 6185 b.
Zdroj: Reuters, Financial Times
Jan Paščenko
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké futures indikují otevření trhu v zelených číslech
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,21 %), měď (+2,17 %) a zlato (+1,77 %)
- Vývoj měnových párů: Dolar oslabuje vůči CZK o 0,22 % na USD/CZK 20,61
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v srpnu podle předběžných dat 52,8 b. při očekávání 51,8 b.
- Německo: Index PMI ve službách v srpnu podle předběžných dat na 48,5 b. při očekávání 50,1 b.
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,03 %), zemní plyn (+1,68 %) a měď (+1,59 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,12
- Frankfurtská burza otevírá na kladné nule
- Pražská burza otevírá bez výrazného pohybu
- Akciový výhled




