Turecká vláda zdvojnásobila cla na zboží z USA
Turecká vláda zdvojnásobila cla na automobily, alkohol, cigarety, uhlí, rýži a kosmetické produkty z USA. Turecká lira znovu oslabila o 1 % na 6,4176 tureckých lir za americký dolar.
Turecká vláda se rozhodla zvýšit celní tarify na zboží pocházející z USA. Mezi zbožím na, které Turecká vláda uvalila vyšší dovozní cla, jsou například automobily, alkohol a cigarety. Viceprezident Fuat Oktay dnes oznámil na Twitteru, že navýšení dovozních cel jsou odvetným opatřením proti záměrným útokům americké administrativy na tureckou ekonomiku.
Nové opatření zdvojnásobilo tarify na dovoz zboží z USA, přičemž clo na alkohol se zvýšilo na 140 %, na automobily na 120 % a na tabákové listy na 60 %. Cla byly dále zdvojnásobeny na kosmetické zboží, rýži a uhlí.
Turecká oficiální měna TRY, které se podařilo zastavit trend oslabování, aktuálně posiluje 5 % na 6,0408 lir za americký dolar.
Minulý týdne Donald Trump oznámil zdvojnásobení celních tarifů na import tureckého hliníku a turecké oceli do Spojených států.
Zdroj: Financial Times
Jan Paščenko
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Pražská burza otevírá na nule, akcie Monety dnes naposledy s nárokem na dividendu
- Frankfurtská burza se zpočátku obchodování pohybuje v záporném teritoriu
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region uzavírá středu převážně v záporu
- Colt oznamuje změny v představenstvu
- Evropské futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Očekávané události: CPI (eurozóna) a zápis ze zasedání FOMC (USA)
- Wall Street uzavřel v červeném
- Zámořské indexy se pokouší vymanit ze ztrát
- Frankfurtská burza uzavírá úterní obchodování poklesem




