Německá Lufthansa zveřejnila výsledky za 2Q
Letecká společnost Lufthansa reportovala výsledky za druhý kvartál fiskální roku 2018. Očištěný zisk EBIT meziročně klesl. Lufthansa dále potvrdila výhled na letošní fiskální rok.
| Výsledky Deutsche Lufthansa AG (LHA) za 2Q 2018 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 2Q 2018 | Konsensus 2Q 2018 | 2Q 2017 | ||
| Tržby (mld. EUR) | 9,298 | 9,371 | 9,260 | |
| EBIT (mld. EUR) | 0,982 | 0,972 | 1,01 | |
Logo společnosti
Výsledky za druhé čtvrtletí
Německá letecká společnost Lufthansa zveřejnila výsledky za druhý kvartál, přičemž tržby nedostály všeobecného konsensu (Bloomberg). Celkové tržby vzrostly o 0,4 % na 9,298 mld. EUR, jejíž část 7,371 mld. EUR pochází z převozu pasažérů (meziročně o 1,5 % nižší). Počet provedených letů za toto čtvrtletí vzrostl oproti stejnému období roku 2017 o 8,3 % na 321 557 letů. Počet pasažérů vzrostl meziročně o 10,8 % na 38,33 milionu. Očištěný zisk EBIT za druhý kvartál meziročně klesl 3,4 % na 982 mil. EUR. Agentura Bloomberg uvádí, že Lufthansa utrpěla poslední tři měsíce ztráty související s velkým množstvím zrušených letů ze strany zákazníků a z četných zpoždění na území jižní Evropy.
Společnost vyplatila v červnu dividendy v hodnotě 0,80 EUR za akcii. Celková hodnota dividend za poslední tři měsíce vzrostla na 329 mil. EUR a celková hodnota vyplacených dividend za první pololetí vzrostla na 342 mil. EUR.
Tržby, očištěný zisk EBIT a marže EBIT
Lufthansa potvrdila výhled na rok 2018
Vedle výsledků za druhý kvartál společnost dále potvrdila výhled na fiskální rok. Celkový růst prodaných míst očekávají o 8 % vyšší. Očištěný zisk EBIT vidí mírně pod hranicí hodnot z předešlého roku. Náklady spojené s dovozem paliva předpokládají vyšší na 850 mil. EUR. Provozní zisk očekávají na úrovni předchozího roku.
Aktuálně se akcie Lufthansa obchodují pod tickerem (LHA) 6,0 % silnější na systému XETRA za 23,5 EUR za akcii.
Detailní informace a kompletní čtvrtletní zpráva zde.
| Deutsche Lufthansa AG (LHA) +6 % na 23,5 EUR | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. EUR) | 11,1 | P/E | 4,6 |
| Vývoj za letošní rok (%) | -23,5 | Očekávané P/E | 5,5 |
| 52týdenní minimum (EUR) | 17,8 | Prům. cílová cena (EUR) | 28,5 |
| 52týdenní maximum (EUR) | 31,3 | Dividendový výnos (%) | 3,4 |
Zdroj: Lufthansa, Bloomberg
Jan Paščenko, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Volatilní vývoj na Wall Street
- DAX zakončil tento týden poklesem
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 7. listopadu vzrostly o 45 mld. kubických stop při očekávání 34 mld.
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- Americké akcie v úvodu seance oslabují
- Brazilská bankovní skupina NU Holdings reportovala výsledky za 3Q, výnosy vzrostly meziročně o 39 %
- Americké futures kontrakty oslabují, Nasdaq 100 futures -1,58 %
- Paramount, Comcast a Netflix údajně připravují nabídky na převzetí Warner Bros. Discovery
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,19






