Šéf maďarského Telekomu odstoupil po 11 letech
Šéf maďarského Telekomu odstoupil po 11 letech
CEO Magyar Telekom (MTEL), Elek Straub, jenž je nejdéle sloužícím šéfem telefonní společnosti v Evropě, dnes rezignoval na svoji pozici po 11 letech, kvůli vyšetřování kontraktů v černohorské divizi společnosti. 62-letý Straub bude od zítřka nahrazen Christopherem Mattheisenem, který doposud vedl divizi pevných linek. Dřívější monopol Magyar Telekom v současnosti patří Deutsche Telekom. Straub, jenž se podílel na transformaci společnosti z dřívějšího státního monopolu na druhou největší telefonní společnost ve východní Evropě a dohlížel i na prodej společnosti německému Deutscke Telekom, v letech 1993-2000, odchází v době, kdy je společnost vyšetřována kvůli 2 kontraktům ve své černohorské divizi. Vyšetřování tohoto případu zapřičinilo i odložení valné hromady společnosti, kde mělo dojít ke schválení loňského zisku a dividend. Podle posledních zpráv má společnost svolat VH na 21/12/2006, kde navrhne nejvyšší dividendu v historii, 73HUF/a (včetně 3HUF jako kompenzaci za zpoždění). Akcie společnosti, která je nejhorším letošním titulem v indexu BUX si dnes připisuje +3,9% na 959HUF/a.
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




