Americké akcie rostou
Zatím to v USA vypadá na třetí růstovou seanci v řadě, pokud současné zisky vydrží šlo, by o nejlepší třídenní růst od Trumpova zvolení. Pozitivní nálada se přelévá i ze zámoří, když například index DAX připsal téměř 3%. Akciím celý týden pomáhají vzhůru oslabující obavy z vyhrocených obchodních válek mezi USA a jinými zeměmi (především Čínou) a příslib, že strany se chystají jednat. Růsty směrem vzhůru táhnou technologie, energetika a základní materiály. Naopak spíše v mínusu jsou defenzivní sektory realit a zdravotní péče. Z jednotlivých titulů sledujeme i nadále situaci kolem globální sociální sítě Facebook (FB +2%), která připustila, že některé údaje jejích 2 miliard uživatelů mohla být zneužita. Investoři však akcii posílají výše, když CEO Zuckerbeg prohlásil, že problémy nezapřičiňují poklesy uživatelů (demonstrativní rušení účtů bylo tedy spíše sporadického charakteru). Selektivní výprodeje zasáhly výrobce čipů, když banka UBS započala pokrávat 14 společností z oboru. Prodejní doporučení zapsala u Micronu a Texas Instruments. Obě společnosti se zařadily mezi nejhorší v dnešní seanci. Propadají i akcie výrobce grafických karet NVidia (NVDA -1,97%), kde se známá analytická společnost Citron research vyjádřila ve smyslu překoupenosti akcie a zaujmutí krátké pozice.
Mimo korporátních událostí byla na programu i obvyklá sada makrodat. Trh práce reportoval žádosti o podporu, nebo index propusštěných zaměstnanců. Obchodní bilance USA skončila v únoru v deficitu. Ani jedna z těchto cifer na trhy významněji nezapůsobila.
Na komoditním trhu vidíme posilující cenu ropy (CL) a oslabující plyn (NG) zlato odepisuje 0,75%. Dolar o třetinu procenta posílil.
Index Dow Jones +0,71 % na 24436,81 b.
Index S&P 500 +0,54 % na 2658,9 b.
Index Nasdaq Composite +0,31 % na 7063,956 b.
Index S&P 500 +0,54 % na 2658,9 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Základní materiály | +1,6 % | Reality | -0,2 % |
Energie | +1,6 % | Zdravotní péče | -0,2 % |
Zbytná spotřeba | +1,1 % | Informační technologie | +0,2 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
Navient Corp (NAVI) | +5,3 % | Micron Technology (MU) | -7,4 % |
Marathon Oil Corp (MRO) | +4,9 % | Lam Research Corp (LRCX) | -4,4 % |
Range Resources Corp (RRC) | +4,9 % | Under Armour (UA) | -3,5 % |
Albemarle Corp (ALB) | +4,1 % | Under Armour (UAA) | -3,3 % |
CF Industries Holdings (CF) | +4,0 % | Regeneron Pharmaceuticals (REGN) | -3,2 % |
Martin Varecha
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámoří uzavírá v mírném zisku
- Americké indexy se obchodují smíšeně
- Německá burza uzavírá v zeleném
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 26. září vzrostly o 53 mld. kubických stop při očekávání 64 mld.
- Pražská burza opět překonala historické maximum
- Americké indexy otevírají seanci růstem
- Shutdown v USA může mít dopad na zveřejňování makrodat
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- ČEZ ESCO kupuje lokálního distributora elektřiny ELPRO-DELICIA
- Vývoj cen komodit: Měď (+1,42 %), zemní plyn (-1,04 %) a ropa (-0,6 %)