Německý DAX v závěru týdne pokračoval v propadu
Index DAX odepsal 1,63 %. Dolů ho táhly banky.
Německý DAX dnes pokračoval v propadu, od dopoledních hodin se po celou seanci pohyboval v záporných hodnotách a nakonec uzavřel slabší o 1,63 %. Jedinou výrazněji rostoucí společností byla technologická firma Infineon (IFX; +0,7 %) poté, co analytici Goldman Sachs potvrdili doporučení buy. Infineonu pomáhal také pozitivní výhled americké Nvidie. Naopak na opačném konci indexu se ocitla Commerzbnak (CBK; -4,1 %). A to i přesto, že Independent Research dnes zvýšila doporučení pro banku na hold z předchozího sell s cílovou cenou 13 eur. Ratingová agentura Fitch navíc potvrdila rating pro Commerzbank na BBB+ se stabilním výhledem.
Mario Draghi ve čtvrtečním dopise Evropskému parlamentu kvitoval slova některých evropských bankéřů o tom, že harmonizovaná pravidla na úrovni EU by mohla usnadnit jednání o potenciálních fúzích, která jsou dnes zatížena mnoha bariérami. K tomuto tématu se vyjadřoval právě i CEO Commerzbank Stephan Engels v tom smyslu, že fúze by v současné chvíli vedla k ještě vyšším kapitálovým požadavkům, což je výrazný problém. Právě v souvislosti s Commerzbank se o možnosti fúze v minulém roce několikrát hovořilo.
O něco méně než Commerzbank oslaboval druhá banka Deutsche Bank (DBK; -2,2 %). Nedařilo se ani společnostem ProSieben (PSM; -2,4 %) či Siemens (SIE; -2,3 %). V procentuálně podobných hodnotách posléze oslabila i energetika RWE (RWE; -2,1 %).
| Index DAX -1,63 % na 12061,03 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Infineon Technologies (IFX) | +0,7 % | Commerzbank (CBK) | -4,1 % |
| Linde AG (LINU) | +0,3 % | ProSieben (PSM) | -2,4 % |
| Beiersdorf (BEI) | 0,0 % | Siemens (SIE) | -2,3 % |
| Henkel (HEN3) | -0,1 % | Deutsche Bank (DBK) | -2,2 % |
| Vonovia (VNA) | -0,1 % | RWE (RWE) | -2,1 % |
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza na začátku obchodování roste
- Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje obchodování ve ztrátě
- Frankfurtská burze otevírá v záporu, Commerzbank odmítla nabídku od UniCredit
- Frankfurtská burza v úvodu týdne nepatrně oslabuje
- UniCredit podala nabídku na převzetí Commerzbank s cílem překročit 30% podíl
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %




