Deutsche Boerse ztratilo zájem o Euronext, NYSE má otevřenou cestu
Deutsche Boerse ztratilo zájem o Euronext, NYSE má otevřenou cestu
Deutsche Boerse AG (DB1) upustilo od svojí nabídky na koupi druhého největšího burzovního operátora Euronext. Umožní tak NYSE Group aby koupila Euronext a vytvořila první transatlantický trh. Rozhodnutí bylo učiněno na základě uvážení, že transakce by nebyla podpořena oběma stranami. Tímto krokem se tak přiblížilo spojení amerického operátora NYSE s Euronextem, které se táhne od června. Akcie DB1 v reakci na tuto zprávu oslabují o -1,76% na 128,69EUR/a.
Související odkazy
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
- USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu meziročně vzrostl o 4,1 % v souladu s očekáváním
- USA: Osobní příjem v květnu vzrostl o 0,7 %, výdaje se také zvýšily o 0,7 %
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38




