Pražská burza rostla, BUX +2,24%, WIG +1,95%
Pražská burza rostla, BUX +2,24%, WIG +1,95%
Při dnešní podprůměrné aktivitě a bez výraznějších impulsů si index PX připsal 1/2 procentní bod a dostal se na hranici 1 550b. Za růstem stály hlavně akcie ČEZ, které si tak připsaly +1,35% a opět se o trochu přiblížily hranici 890CZK/a. Dařilo se i Unipetrolu, který posílil o +1,78%. Největší objem obchodů byl jako vždy na akciích energetického giganta ČEZ s 1mld. CZK. Jediným ztrátovým titulem tak byly akcie ERSTE BANK -0,47% na 1 479CZK/a. Regionálním trhům se dařilo o poznání lépe, když index BUX rostl o +2,24% na 22 619b., když lídrem trhu byly akcie OTP (+2,8% 7 365HUF). Polský WIG zaznamenal nárůst o +1,95% na 48 767b.
Související odkazy
Nejnovější:
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
- Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region posiluje, v popředí jsou technologie po silných výsledcích Micronu
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
- Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
- Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.




