Trumpova daňová reforma byla prohlasována Sněmovnou, kvůli chybě se o ní ale bude hlasovat znovu
Včera byla ve Sněmovně prohlasována daňová reforma Donalda Trumpa. Kvůli proceduální chybě by se však dle zdrojů Bloombergu mělo hlasovat znovu. Ve Sněmovně by však reforma měla projít bez problémů, složitější může být hlasování v Senátu.
Dlouho očekávaná daňová reforma administrativy Donalda Trumpa byla sice včera prohlasována ve Sněmovně reprezentantů, avšak kvůli chybě se o ní bude hlasovat znovu. Jedná se o procedurální překážky, Senát reformu totiž v podobě, v jaké ji odsouhlasila Sněmovna, přijmout prostou většinou nemůže. Na základě informací agentury Bloomberg to řekl vůdce republikánů ve Sněmovně Kevin McCarthy. Posléze přidal, že k hlasování dojde pravděpodobně ve středu ráno (severoamerického času). Senát mezitím chce přijmout upravenou verzi daňové reformy, která by měla proceduální nedostatky řešit.
Ve Sněmovně se pohodlné přijetí očekávalo, složitější může být prohlasování v Senátu, kde republikáni mají 52 mandátů a nemohou si tak dovolit ztratit více hlasů.
Zdroj: Česká televize
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“




