Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Makroekonomické události tohoto týdne: Zasedání ČNB a Bank of Japan

Makroekonomické události tohoto týdne: Zasedání ČNB a Bank of Japan

18.12.2017 13:18

Jaké makroekonomické události přinese předvánoční týden? Zasedne Česká národní banka, Bank of Japan, stejně jako centrální banky Maďarska a Švédska. Z makrodat stojí za zmínku třetí revize HDP za 3Q.

úterý budou zveřejněny německé indexy IFO a započatá výstavba v USA, kterou ve středu doplní prodeje domů.

Ve čtvrtek zasedne bankovní rada ČNB a bude rozhodovat o zvýšení sazeb. Guvernér Jiří Rusnok na konci listopadu uvedl, že šance na zvýšení sazeb je padesát na padesát. Přes dvě třetiny ekonomů oslovených agenturou Bloomberg očekává, že ČNB sazby ponechá beze změny, necelá třetina očekává zvýšení na 0,75 %. Zasedne také Bank of Japan, od které trh nečeká žádné změny.

Bude také zveřejněna třetí revize amerického HDP, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a index předstihových ukazatelů. V eurozóně bude zveřejněna spotřebitelská důvěra.

pátek se dočkáme GfK spotřebitelské důvěry z Německa a americké osobní spotřeby, výdajů a objednávek kapitálových statků.

 Zdroj: Bloomberg


Jan Tománek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,0756725,53933
USD20,8667222,13528
GBP28,2100029,92500
CHF25,6284727,18653
PLN5,633465,97594

Kompletní informace zde