Asijské indexy v pondělí smíšeně, Nikkei oslaboval
Japonský hlavní index oslabil na pozadí oslabujícího eura v návaznosti na tamní selhnání jednání o vládní koalici. Čínské indexy i přes počáteční prudký pokles uzavřely v kladném.
Asijské hlavní indexy se na startu nového týdne obchodovaly smíšeně. Více než půl procenta odepsal japonský Nikkei, kterému nehrál do karet posilující yen. Japonská měna na páru s eurem posílila na nejvyšší hodnotu za dva měsíce. Euro oslabovalo po zprávě o tom, že jednání o koalici v Německu ztroskotala. Čínské akcie měřené indexem Shanghai Composite klesaly o více než 1% krátce po zahájení obchodování v reakci na to, že tamní vláda vypracovává plány na zefektivnění dohledu nad produkty správy aktiv nabízené finančními institucemi. Cílem tohoto kroku je snížit riziko a ukončit postupy, které využívají mezer v regulaci trhu. V průběhu obchodování však čínské idexy směr otočily, Shanghai Composite uzavřel silnější o 0,3 %. Stejný obrat se povedl hongkongskému indexu Hang Seng. Jihokorejský Kospi a australský S&P/ASX 200 uzavřely v červených číslech.
Dnes byla oznámena data o růstu thajského HDP, který ve 3Q rostl o 4,3 % při očekávaných 3,8 %. Jedná se o nejrychlejší růst za poslední čtyři roky. Tažený byl zejména soukromou spotřebou, vládními investicemi a růstem exportu, píše Financial Times.
Japonský Nikkei 225 -0,6 % na 22261,76 b.
Hongkongský Hang Seng +0,2 % na 29256,9 b.
Čínský Shanghai Composite +0,3 % na 3393,0225 b.
Jihokorejský Kospi -0,25 % na 2527,67 b.
Australský S&P/ASX 200 -0,19 % na 5945,671 b.
Zdroj: Marketwatch, Reuters, The Financial Times
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- S&P 500 zvyšuje rekord
- US indexy se obchodují v zisku
- Colt CZ oznámil zahájení zpětného odkupu akcií
- Index DAX dnes zavírá s poklesem
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v červnu na -12,7 b. při očekávání -10 b.
- Pražská burza v úvodu týdne posílila, Čez +2,84%
- S&P 500 v úvodu obchodování roste, HPE uzavřela dohodu s DoJ o akvizici Juniperu za 14 mld. USD
- Makroekonomický výhled na tento týden: Trh práce (USA), inflace (ČR, eurozóna)
- Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +0,5 %
- Německo: CPI v červnu dle předběžných dat meziročně vzrostl o 2 %