Konglomerát General Electric dnes představí strategii, společnost oznamuje snížení dividendy o 50 %
Konglomerát General Electric, známý také pod zkratkou GE, by měl dnes v rámci investorského dne představit novou strategii. Podle zdrojů deníku The Wall Street Journal by se měl zaměřit na tři největší segmenty a omezit zbylé.
Nový šéf konglomerátu John Flannery, který se postu výkonného ředitele ujal v srpnu, by zaměřit pozornost koncernu na tři divize – letectví, energie a zdravotnictví, uvádí osoba seznámená s plány. Zbylé divize by čekal útlum.
Ušetřeny by nebyly ani divize dopravy, která patří mezi nejstarší výrobce lokomotiv, a osvětlení, jejíž historie sahá až k žárovce Thomase Edisona. GE by také měla prodat svůj majoritní podíl ve společnosti Baker Hughes, která v červenci vstoupila na burzu. Prodej by však vyžadoval jednání s managementem prodávané společnosti, jelikož koncern GE se dříve zavázal, že svůj podíl v nejbližších letech neprodá.
Zatím není jasné, jak se změny dotknou zaměstnanců, kterých měl koncern na konci roku 2016 295 tis. Spekuluje se o přesunutí výzkumu a vývoje do jednotlivých divizí a omezení softwarového vývoje mimo klíčové divize.
GE omezí dividendu na polovinu
Samotná prezentace by měla začít v 9:00 newyorského času. Společnost již před několika minutami oznámila, že sníží kvartální dividendu o polovinu na 12 centů. Ke kroku společnost vyzývali někteří akcionáři i analytici.
Opustí GE index Dow Jones?
Agentura Reuters přišla s článkem, podle kterého společnosti hrozí vyřazení z indexu Dow Jones. Společnost má nejnižší cenu akcie z cenově váženého indexu, případný prodej některých jejích částí by také omezil její vypovídací schopnost o ekonomice.
V předobchodní fázi akcie (GE) posilují o 0,8 % na 20,65 USD.
General Electric Co (GE) v pátek uzavřely na 20,49 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 177,7 | P/E | 19,1 |
Vývoj za letošní rok (%) | -35,2 | Očekávané P/E | 19,1 |
52týdenní minimum (USD) | 19,6 | Prům. cílová cena (USD) | 24,3 |
52týdenní maximum (USD) | 32,4 | Dividendový výnos (%) | 4,7 |
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA: Zásoby surové ropy se podle EIA k 2. květnu snížily o 2 032 tis. barelů
- Americké akcie v úvodu posilují, reportovaly Disney, AMD, Uber, Gen Digital
- Uber reportoval výsledky za 1Q, trhy zklamal objem objednávek
- Walt Disney oznámila v 2Q zisk na akcii nad očekávání a navýšila výhled zisku sportovní divize
- Americké futures kontrakty se obchodují v zeleném
- ČR: ČNB snížila dle očekávání 2T repo sazbu o 25 bazických bodů na 3,5 %
- Novo Nordisk oznámil výsledky za 1Q a snížil výhled, který je podle analytiků již zaceněn
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 2. květnu vzrostl o 11,0 %
- Eurozóna: Maloobchodní tržby v březnu meziročně vzrostly o 1,5 % při očekávání růstu o 1,6 %
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+3,23 %), ropa (+1,78 %) a kukuřice (+1,48 %)