Americké indexy popírají gravitaci, S&P 500 opět na rekordu
S&P 500 +0,25 %; Nasdaq Composite +0,58 %
Americké indexy v závěru týdne opět lámou rekordy, index S&P 500 zaznamenal intradenní maximum 2 517,97 bodu, na nejvyšší hodnotu vzrostl také technologický Nasdaq. V pozadí se drží Dow Jones. Z hlediska sektorů se daří zbytné spotřebě nebo zdravotní péči (podobně jako v Evropě).
Uplynulý týden byl bezesporu zajímavý na fundamenty, ať se již jedná o projevy centrálních bankéřů nebo o události politické - bližší představení chystané daňové reformy. Návrh vzbuzuje rozporuplné reakce, navíc není jisté v jaké podobě se jej v rámci legislativního procesu nakonec podaří prosadit. Z makrodat byla publikována třetí revize amerického HDP, nebo výdaje na osobní spotřebu vč. deflátoru, který je jeden ze sladovaných inflačních ukazatelů. Právě nižší index jádrových výdajů na osobní spotřebu (core PCE) zaostal za očekáváním, což mohlo v očích investorů mírně snížit pravděpodobnost na prosincové zvýšení sazeb (dle futures 66 %) avšak žádná zásadní změna scénáře se nekoná.
Pozitivně vnímaná je také zpráva o jednáních amerického prezidenta Trumpa s bývalým guvernérem Fedu Kevinem Warshem ohledně nástupce J. Yellenové v čele centrální banky. Volná místa v radě guvernérů začínají přibývat (letošní odchod Stanleyho Fishera, Yellenové vyprší mandát v únoru) a kandidáti na obsazení jsou zatím v nedohlednu.
Výnosy dluhopisů v týdnu rostly, dnes bez větších změn, zlato zažilo nejhorší měsíc od loňského listopadu. Americký dolar v druhé půli týdne korigoval zisky na páru s eurem, dnes v blízkosti hranicice 1,18 EURUSD. Ropa WTI se drží nad 51 dolary.
Index Dow Jones -0,05 % na 22370,41 b.
Index S&P 500 +0,25 % na 2516,46 b.
Index Nasdaq Composite +0,58 % na 6490,828 b.
Index S&P 500 +0,25 % na 2516,46 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Informační technologie | +0,6 % | Reality | -0,2 % |
Zbytná spotřeba | +0,3 % | Energie | -0,2 % |
Zdravotní péče | +0,3 % | Utility | -0,1 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
Tyson Foods (TSN) | +7,5 % | SCANA Corp (SCG) | -4,5 % |
Wynn Resorts (WYNN) | +3,4 % | H&R Block (HRB) | -2,8 % |
Albemarle Corp (ALB) | +3,0 % | Arconic (ARNC) | -2,6 % |
Amphenol Corp (APH) | +2,9 % | GGP (GGP) | -2,4 % |
Incyte Corp (INCY) | +2,8 % | Chipotle Mexican Grill (CMG) | -2,2 % |
Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Změna zásob plynu podle EIA
- Americké trhy otevírají kladně
- USA: Velkoobchodní zásoby
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti 228 tis. při očekávání trhu 230 tis.
- Zámořské futures indikují kladné otevření
- Vývoj měnových párů
- Vývoj cen komodit
- Německá burza v zeleném
- SRN: Průmyslová výroba a obchodní bilance
- Očekávané události