Americké indexy mírně rostou, S&P 500 těsně pod 2 500 body
S&P 500 +0,05 %; Nasdaq Composite +0,22 %; Dow Jones +0,25 %
Americké indexy v páteční seanci mírně rostou, S&P 500 se pohybuje těsně pod hranicí 2 500 bodů. Nasdaq a Dow Jones jsou výše o pětinu procenta. Z hlediska sektorů se daří telekomunikacím a finančním společnostem.
Z jednotlivých titulů jsou patrné pohyby např. u společnosti NVIDIA (NVDA) po zvýšení doporučení banky RBC. Analytik Mitch Steves zdůvodňuje změnu hodnocení (-> outperform) očekávaným růstem poptávky po hardwaru využívaném při těžbě kryptoměn (grafické karty - čipy GPU). Mírně roste také Macy's (M) po zprávách o zvýšení náboru sezónních zaměstnanců. Po výsledcích naopak klesá Oracle Corp (ORCL) – snížení výhledu.
Hlavním tématem dne jsou však americká makrodata, zejména slabší maloobchodní tržby a průmyslová produkce. Po pozitivní čtvrteční inflaci za srpen se tak jedná o nepříjemné překvapení, které může ovlivnit i odhady růstu HDP za 3Q. Dolar během seance oslaboval na páru eurem až o půl procenta, aktuálně ztráty koriguje.
Další zkouška balistické střely Severní Koreou naopak nechala trhy chladnými, výprodeje na akciových trzích nepřišly, klesá zlato i dluhopisy. Opakující provokace se však dočkaly odsouzení od jižního souseda KLDR, Japonska nebo ministra zahraničí USA Rexe Tillersona. Z komodit - ropa na "baťovce" 49,90 USD, plyn odepisuje procento a půl.
Index Dow Jones +0,25 % na 22258,18 b.
Index S&P 500 +0,05 % na 2496,89 b.
Index Nasdaq Composite +0,22 % na 6443,349 b.
Index S&P 500 +0,05 % na 2496,89 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Telekomunikace | +1,2 % | Zdravotní péče | -0,4 % |
Finanční sektor | +0,3 % | Zbytná spotřeba | -0,3 % |
Průmysl | +0,2 % | Základní materiály | -0,2 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
NVIDIA Corp (NVDA) | +6,1 % | Oracle Corp (ORCL) | -7,4 % |
Henry Schein (HSIC) | +2,9 % | ANSYS (ANSS) | -6,2 % |
Western Digital Corp (WDC) | +2,8 % | Equifax (EFX) | -5,2 % |
Macy's (M) | +2,6 % | Acuity Brands (AYI) | -4,6 % |
Delphi Automotive (DLPH) | +2,2 % | Carnival Corp (CCL) | -4,3 % |
Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámoří uzavřelo se zisky
- Wall Street opět září
- Index DAX v pátek posílil
- Boeing je údajně blízko dohodě s ministerstvem spravedlnosti v případu pádu dvou letadel
- Komerční banka: JPMorgan snižuje cílovou cenu z 970 Kč na 950 Kč se stávajícím doporučením
- Americké indexy otevírají páteční seanci v zeleném, výsledky reportoval Applied Materials
- Pražská burza v pátek rostla
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan dosáhl v květnu dle předběžných dat 50,8 b.
- Applied Materials reportovaly výsledky za 2Q, výhled na 3Q trhy nenadchl
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,17 %), zlato (-1,36 %) a pšenice (-1,22 %)