Microsoft plánuje vypustit Vistu podle plánu
Microsoft plánuje vypustit Vistu podle plánu
Microsoft Corp. (MSFT), softwarový gigant, dnes oznámil, že plánuje vypustit Windows Vista, svůj nový operační systém, podle plánu. V listopadu bude OS nabídnut pro korporátní klientelu a do obchodů by se měl dostat v lednu. Minulý měsíc Microsoft oznámil, že možná odloží spuštění Visty v Evropě pokud regulační úřady budou vyžadovat zásahy do softwaru. Akcie MSFT během předobchodní fáze posilují o +0,35% na $28,32/a. Od začátku roku akcie přidaly +5,91%.
Související odkazy
- Generální ředitel společnosti NVIDIA mírní obavy z ohrožení softwarového sektoru umělou inteligencí
- Abel v 1Q navýšil pozici v Alphabetu, Ackman naopak tuto pozici redukoval a sází na Microsoft
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Microsoft zveřejnil výsledky za 3Q, růst cloudu brzdí nedostatek kapacit
- Wall Street otevírá týden v červeném, výsledková sezóna pokračuje
Nejnovější:
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
- USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
- USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
- Wall Street v úvodu mírně roste, pozornost je upřena na večerní výsledky Micronu
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-3,26 %), zlato (-2,17 %) a ropa (-1,86 %)
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 19. červnu vzrostl o 1,0 %




