Boeing reportoval výsledky za 2Q, firma zlepšila výhled pro fiskální rok
Tržby firmy klesaly více než se čekalo, naopak EPS nad konsensem. Boeing pozitivně upravil celoroční výhled.
Výsledky společnosti Boeing Co/The (BA) za 2Q 2017 | ||||
---|---|---|---|---|
2Q 2017 | Konsensus 2Q 2017 | 2Q 2016 | ||
Tržby (mld. USD) | 22,74 | 23,01 | 24,76 | |
Čistý zisk (mld. USD) | 2,55 | -- | (0,44) | |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 1,76 | 1,57 | (0,23) |
Tržby pod konsensem, zisk na akcii nad odhady
Americký výrobce letadel a letadlové techniky Boeing reportoval výsledky za druhé čtvrtletí. Firma spolu s kvartálními výsledky zlepšila výhled pro fiskální rok. Výsledky na úrovni tržeb však nenaplnily očekávání, když hlavní klesaly více, než předpokládaly v konsensu analytici oslovení agenturou Bloomberg. Celkové tržby poklesly o 8 %, což je mírně více než čekali analytici. Naopak zisk překonal odhady, když EPS firma reportovala ve výši 2,89 dolarů na akcii při konsensu 2,57 dolarů. Stejně tak i jádrový zisk na akcii překonal odhady, když se dostal na hodnotu 2,55 dolarů na akcii při odhadech 2,30 dolarů na akcii.
Firma se snaží o snížení nákladovosti
Firma uvedla, že ve druhém čtvrtletí dodala svým zákazníkům celkem 183 komerčních letounů, což se rovná meziročně propadu o 18 %. V roce 2016 firma za druhý kvartál dodala 199 letounů. Boeing ve snaze o snížení nákladů a zvýšení efektivity od startu tohoto roku propustil již 6500 zaměstnanců, což je 4,3 % celkové pracovní síly firmy. Společnost si taktéž stanovila ambiciózní cíl vybudovat 50 miliardový business na poskytování služeb do roku 2020. Divize Boeing Global Services od července nabízí služby v oblastech technick a anayltické podpory či údržby.
Zlepšený výhled pro fiskální rok
Firma zlepšila výhled pro fiskální rok 2017. Na základě nového výhledu Boeing očekává zisk na akcii v rozmezí 11,10 až 11,30 dolarů na akcii. Předchozí projekce počítala s 10,35 až 10,55 dolary na akcii. Jádrový zisk na akcii by měl posléze dosáhnout výše 9,80 až 10,00 dolarů na akcii. Předchozí výhled činil 9,20 až 9,40 dolarů na akcii.
Podrobnější výsledky jsou k dispozici zde.
Akcie společnosti po reportu a zlepšeném výhledu dnes výrazně rostou.
Boeing Co/The (BA) +7,8 % na 229,08 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 138,3 | P/E | 21,6 |
Vývoj za letošní rok (%) | +47,1 | Očekávané P/E | 24,4 |
52týdenní minimum (USD) | 126,3 | Prům. cílová cena (USD) | 206,5 |
52týdenní maximum (USD) | 229,8 | Dividendový výnos (%) | 2,2 |
Zdroj: The Financial Times, Bloomberg, Boeing
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- S&P 500 pokračuje v růstu
- Americké indexy posilují
- Index DAX uzavřel týden růstem, výsledky reportoval Airbus a BASF
- Airbus reportoval solidní čísla za 1Q a zachoval svůj výhled
- ČEZ: EDF podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS
- Pražskou burzu na konci týdne táhnul ČEZ se ziskem 7,17 %
- USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 4,3 % při očekávání 4,5 %
- Americké indexy v úvodu v zeleném, trh práce zůstává silný
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním
- Výsledky Eli Lilly za 1Q dle očekávání, společnost snížila výhled očištěného zisku na akcii