Americké akcie v mírném záporu, dolar silnější
Dow Jones -0,21 %; S&P 500 -0,06 %
Americké indexy se v pondělní seanci probudily k životu převážně v červených číslech, bluechipový Dow Jones odepisuje 0,2 %, technologický Nasdaq je naopak výše. S&P 500 značí pokles o desetinu procenta. Z hlediska sektorů jsou silnější finance a IT, klesají naopak utility a telekomunikace. Podobná bilance panovala i při evropské seanci.
V úvodu týdne nabitého prezentacemi výsledků, se propadá Hasbro (HAS) po zklamání ve druhém čtvrtletí a s sebou stahuje i konkurenta Mattel - obě akcie mají tendenci se pohybovat souběžně. Profit warning retailera Hibbett Sports (HIBB) zase podráží nohy prodejcům sportovního oblečení a obuvi, klesá např. Foot Locker (FL).
Po zvýšení doporučení od Barclay's roste Xerox (XRX). Analytici banky drželi u titulu jako poslední prodejní doporučení, akcie dnes roste o téměř 4 procenta. Analytik Mark Moskowitz ji nově hodnotí na úrovni "equalweight". Skupina Wynn Resorts (WYNN) roste po zvýšení odhadu sázkařských obratů v ráji hazardu Macau – nově očekáván růst o 28 % meziročně.
Z hlediska událostí bude týden velmi nabitý, ve středu zasedá americký Fed, v pátek se dozvíme první odhad růstu HDP USA za druhé čtvrtletí, do toho budou přicházet výsledky velkých společností (MCD, KO, PG, V, F, MRK, AMZN, GOOGL, FB aj.). Dolar dnes na páru s eurem, posiluje o 0,17 %, ropa se vzpamatovává z pátečního propadu, zlato téměř nezměněno na 1254 USD/unce.
Index Dow Jones -0,21 % na 21534,85 b.
Index S&P 500 -0,06 % na 2470,95 b.
Index Nasdaq Composite +0,24 % na 6402,879 b.
Index S&P 500 -0,06 % na 2470,95 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Finanční sektor | +0,4 % | Utility | -0,7 % |
Informační technologie | +0,1 % | Telekomunikace | -0,7 % |
Základní materiály | +0 % | Průmysl | -0,4 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
Xerox Corp (XRX) | +3,2 % | Hasbro (HAS) | -10,0 % |
Wynn Resorts (WYNN) | +2,9 % | Halliburton (HAL) | -4,2 % |
Citizens Financial Group (CFG) | +2,8 % | Foot Locker (FL) | -4,1 % |
IDEXX Laboratories (IDXX) | +2,2 % | Mattel (MAT) | -3,7 % |
Huntington Bancshares (HBAN) | +2,2 % | Illinois Tool Works (ITW) | -3,7 % |
Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy posilují
- Frankfurtská burza zakončila týden růstem
- Pražská burza v pátek rostla, index PX na novém maximu
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v září podle konečných dat na 55,1 b.
- Wall Street v úvodu obchodování roste
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v srpnu meziročně vzrostl o 2,7 % v souladu s očekáváním
- USA: Osobní příjem v srpnu vzrostl o 0,4 % při očekávání +0,3 %
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,1 %), stříbro (+0,67 %), pšenice (-0,52 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,31