Amazon chystá doručování potravin a ingrediencí na vaření do domácností
Naplnily se tak obavy společnosti Blue Apron, která již podobnou službu americkým zákazníkům nabízí a potýká se s finančními problémy
Společnosti Blue Apron se příliš nepovedl samotný vstup na burzu na konci června, IPO bylo zklamáním. Situace na trhu byla pro Blue Apron již při IPO složitá, neboť Amazon tři dny před vstupem Blue Apron na burzu uzavřel dohodu o převzetí společnosti Whole Foods Market. V současné chvíli navíc Amazon chystá téměř identickou službu jako Blue Apron, tedy doručování ingrediencí na vaření do domácností a výrobu předem připravených balíčků potravin.
Vzhledem k širokému poli působnosti Amazonu je velmi pravděpodobné, že společnost se dokáže dostat na nižší výrobní náklady. Právě vysoké náklady na přípravu a distribuci potravin jsou velkým problémem a finanční zátěží pro firmu Blue Apron. Podle některých expertů je tak vstup Amazonu na tento trh pro Blue Apron další výraznou komplikací.
Akcie společnosti Blue Apron zaznamenaly za poslední měsíc pokles o 21%. Aktuálně se pohybují na hodnotě 6,59 USD, po oznámení záměru Amazonu ztratily více než 10 %. Akciím Amazonu se naopak stále velmi daří, v předobchodní fázi dnes posilují o 0,82 % na 1 010 USD.
Amazon.com Inc (AMZN) včera uzavřel na 1010,04 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 482,8 | P/E | 189,6 |
Vývoj za letošní rok (%) | +34,7 | Očekávané P/E | 83,2 |
52týdenní minimum (USD) | 710,1 | Prům. cílová cena (USD) | 1131 |
52týdenní maximum (USD) | 1017 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroj: MarketWatch
Jan Kregl, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Warren Buffett ve 2Q otevřel pozici v UnitedHealth Group, Bill Ackman nakoupil Amazon a Alphabet
- Zámořské akcie v úvodu obchodování posilují
- S&P 500 klesá o 1,6 %, reportovaly Apple, Amazon, Exxon mobil, Chevron, Coinbase a další
- Amazon ve 2Q překonal očekávání, výhled na 3Q je analytiky považován za konzervativní
- Wall Street se přibližuje historickým maximům
Nejnovější:
- Index S&P 500 klesl popáté v řadě
- Wall Street v poklesech
- Frankfurtská burza uzavřela ve čtvrtek v kosmetickém zisku
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 15. srpnu vzrostly o 13 mld. kubických stop při očekávání 18 mld.
- Pražská burza nepatrně ztratila
- USA: Prodeje existujících domů v červenci meziměsíčně rostly o 2 % na 4,01 mil. při očekávání -0,3 %
- USA: Index předstihových ukazatelů v červenci klesl o 0,1 % v souladu s očekáváním
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v srpnu podle předběžných dat na -15,5 b. při očekávání -14,7 b.
- USA: Index PMI ve výrobě v srpnu podle předběžných dat na 53,3 b. při očekávání 49,7 b.
- Americké indexy v úvodu obchodování mírně oslabují