Výsledky maloobchodního řetězce Target za 1Q překonaly očekávání díky menšímu poklesu tržeb
Maloobchodní řetězec Target představil výsledky za 1Q 2017, které překonaly očekávání analytiků i samotné společnosti.
| Výsledky společnosti Target (TGT) za 1Q 2017 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 1Q 2017 | Konsensus 1Q 2017 | 1Q 2016 | ||
| Tržby (mld. USD) | 16,017 | 15,6 | 16,196 | |
| Čistý zisk (mil. USD) | 681 | -- | 632 | |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 1,21 | 0,91 | 1,29 | |
Finanční výsledky
Porovnatelné tržby klesly o 1,3 %, analytici oslovení agenturou Consensus Metrix očekávali 3,6% pokles.Tržby z eshopu vzrostly o 22 %, na celkových tržbách se zatím podílejí pouhými 4,3 %.
Na úrovni očištěného zisku z pokračujících operací se společnosti podařilo překonat očekávání všech analytiků. Čistý zisk meziročně vzrostl vlivem neopakujícího se daňového poplatku v loňském roce.
Výkonný ředitel Brian Cornell uvedl, že na začátek čtvrtletí byl slabý, poté však společnost zaznamenala zlepšení, především v březnu.
Výsledky společnosti byly mnohem lepší, než se trh obával, uvedl analytik Oliver Chen ze společnosti Cowen.
Méně špatné zprávy jsou nyní dobré zprávy, uvedl analytik Joe Feldman z Telsey Advisory Group. Výsledky Targetu kontrastují se slabými výsledky maloobchodníků Macy’s, Kohl’s, J. C. Penney, Nordstrom a Dillard’s z minulého týdne, po kterých akcie maloobchodních společností výrazně ztrácely.
Akcie společnosti se výrazně propadly po slabých výsledcích ze závěru roku 2016. Investoři se obávali, že Target přišel o přízeň svých bohatších zákazníků. Podle analytika Leona Nichalase ze společnosti Kantar Retail, je však po jednom čtvrtletí příliš brzy na to vyvěsit fanfáry.
Target v rámci svého sedmimiliardového plánu, který společnost představila v únoru, počítá se snížením cen, přestavbou více než 600 obchodů, uvedením nových značek a otevřením 100 malých obchodů ve městech, které by měly lépe konkurovat Amazonu a Wal-Martu (který reportuje zítra před otevřením trhu). V New Yorku společnost plánuje začít testovat doručení ve stejný den.
Výhled
Společnost potvrdila celoroční výhled jednociferného poklesu porovnatelných tržeb. Očištěný zisk na akcii nyní čeká ve vyšší polovině dříve oznámeného rozmezí 3,8 až 4,2 USD. Analytici v průměru očekávali 4 USD na akcii.
Společnost očekává, že ve 2Q dosáhne očištěného zisku na akcii v rozmezí 0,95 až 1,15 USD při očekávání 1 USD.
| Target Corp (TGT) +3,3 % na 56,34 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 31,1 | P/E | 11,4 |
| Vývoj za letošní rok (%) | -22,0 | Očekávané P/E | 14,1 |
| 52týdenní minimum (USD) | 52,7 | Prům. cílová cena (USD) | 58,9 |
| 52týdenní maximum (USD) | 79,3 | Dividendový výnos (%) | 4,3 |
Zdroj: Target, Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Wall Street zahajuje seanci růstem, trhy čekají na výsledky Nvidie
- Target zveřejnil porovnatelné tržby za 1Q výrazně nad odhady, varuje před náročným 2Q
- Americké akcie na začátku obchodování mírně klesají, pod tlakem jsou zejména polovodičové tituly
- Wall Street se vymaňuje z hlubších ztrát
- Americké indexy otevírají obchodování v záporu, hlavní pozornost je směřována k Íránu
Nejnovější:
- Pražská burza v úvodu mírně klesá, Doosan roste po návrhu dividendy a VIG na BCPP bez dividendy
- Představenstvo Doosan Škoda Power svolává valnou hromadu a navrhuje dividendu 28 Kč na akcii
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
- Evropské futures kontrakty ztrácí
- Očekávané události: Index aktivity Chicago Fed (USA), index cen domů FHFA (USA)
- Frankfurtská burza v pondělí výrazněji posílila
- Pražská burza rostla v očekávání brzkého uzavření dohody mezi USA a Íránem
- Zbrojní sektor: stát zvažuje prodej výrobce střelného prachu Explosia
- Americké futures v zeleném, avšak dnes se z důvodu státního svátku neobchoduje




