Americké indexy registrují mírné zisky, Apple před výsledky na historickém maximu
Zámořské indexy se postupně přesunuly do kladných čísel a aktuálně mírně posilují s opětovným posunem technologického Nasdaqu na rekordní úrovně (6102,72b.). Historické maximum zdolává před dnešními čtvrtletními výsledky i technologická vlajková loď Apple (AAPL +0,6%) blížící se tržní kapitalizaci 800 mld. USD!
Americké trhy následují pokračující pozitivní vývoj v Evropě, když souhrnný evropský benchmark Euro Stoxx 600 zaznamenal nejvyšší hodnotu od srpna 2015. Naopak opět se nedaří drahým kovům a stříbro (-0,3%) tak eviduje 12tý pokles v řadě s kumulativní ztrátou 9,2%. Pod tlak se vrátily i energie v čele s ropou (-1,3%), která se s posunem k hladině 48 USD/b přiblížila březnovým minimům díky rostoucímu stavu zásob v USA.
V rámci indexu S&P500 se nejvíce daří informačním technologiím a průmyslovým společnostem (+0,4%), naopak v červených číslech se drží finanční sektor (-0,1%) a producenti nezbytných statků (-0,3%).
Čtvrtletní výsledkové reporty zůstávají hlavní hybnou silou mezi konstituenty S&P500 indexu – svými výsledky přesvědčil investory maloobchodník s textilními doplňky Coach (COH +11%) či výrobce stavebních materiálů Martin Marietta (MLM+7,6%). Rozčarování se naopak po nepřesvědčivých výsledcích dostavilo u výrobce procesorů a grafických karet Advanced Micro Devices (AMD). Akcie odepisují přes 20% a rychle umazávají předchozí tučné zisky na pozadí vysokých očekávání vkládaných do nové produktové řady procesorů Ryzen, které mají konkurovat dominantnímu hráči – Intelu.
Po dnešním závěru bude hlavní pozornost upřena na Apple, reportující svá čtvrtletní čísla. Konsenzus analytiků je nastaven na kvartální zisk 2,02 USD/a při tržbách 53,1 mld. USD (marže 38,7%). Prodeje klíčového produktu – iPhonu – by měly dosáhnout 52,2 mil. ks. Hotovostní polštář by měl dosáhnout 250 mld. USD! Pro toto čtvrtletí jsou pak očekávány tržby 45,7 mld. USD a profit 1,62 USD/a.
| Index S&P 500 +0,13 % na 2391,46 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Informační technologie | +0,4 % | Nezbytná spotřeba | -0,3 % |
| Průmysl | +0,4 % | Finanční sektor | -0,1 % |
| Reality | +0,3 % | Energie | 0 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| Coach (COH) | +10 % | Advanced Micro Devices (AMD) | -19 % |
| Martin Marietta Materials (MLM) | +7,6 % | Archer-Daniels-Midland (ADM) | -8,1 % |
| Cummins (CMI) | +6,1 % | Mosaic (MOS) | -7,7 % |
| Delta Air Lines (DAL) | +4,1 % | Emerson Electric (EMR) | -5,4 % |
| Vulcan Materials (VMC) | +3,6 % | BorgWarner (BWA) | -4,0 % |
David Lamač, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Americké indexy otevírají v zeleném, výsledková sezóna pokračuje a cena ropy klesá
- AMD překonalo odhady v 1Q a vydalo výhled nad očekávání, tažen poptávkou po AI infrastruktuře
- Americké akcie na začátku obchodování rostou, S&P 500 +0,62 %
- Apple ve 2Q překonal očekávání trhu, dařilo se iPhonům a službám
- Trvající optimismus na Wall Street
Nejnovější:
- Nové posunutí rekordů v USA
- Wall Street roste, už zase...
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek v záporu
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 22. květnu klesly o 3327 tis. barelů
- Pilulka oznámila záměr konat valnou hromadu mimo zasedání
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 22. květnu vzrostly o 92 mld. kubických stop
- Pražská burza navázala na včerejší pokles
- Americké akcie na začátku obchodování nepatrně oslabují, výsledky zveřejnil Salesforce a další
- USA: Prodeje nových domů v dubnu meziměsíčně poklesly o 6,5 % při očekávání poklesu o 3,5 %
- Phreesia reportovala výsledky za 1Q nad očekávání




