RWE navrhuje pozastavit výplatu dividendy u kmenových akcií
Německá společnost navrhuje pozastavit výplatu dividendy a počítá se ztrátou způsobenou zejména v důsledku nové regulace o likvidaci jaderného odpadu.
Německá utilita RWE oznámila, že navrhuje pozastavit výplatu dividendy za rok 2016. Spolu s tím také společnost tvrdí, že výsledek hospodaření by se mohl dostat do ztráty 4,3 mld. EUR v reakci na vypořádání se s novými pravidly o likvidaci jaderného odpadu. Problémem pro společnost je také pokračující propad velkoobchodních cen elektřiny.
Společnost sice uvedla, že dosáhla cílů pro rok 2016, výrazně snížila svůj čistý dluh a provozní zisk měla v pozitivních číslech. Ve zprávě však dodává, že v roce 2016 by zisk RWE měl být výrazně ovlivněn o částku 4,3 mld. EUR, navrhuje pozastavení dividendy u kmenových akcií, přičemž dividendu prioritních akcií navrhuje na 0,13 EUR na akcii. Na rok 2017 RWE rovněž navrhla dividendu ve výši 0,50 EUR na akcii.
RWE musí vynaložit velké finanční prostředky na splnění regulace z konce roku 2016 o nakládání s jaderným odpadem. Ta upravuje pro utility podmínky nakládání s jaderným odpadem a zavazuje je k platbě rizikové prémie do státního fondu.
Mimo to společnost bojuje s poklesem velkoobchodních cen elektřiny a nárůstem alternativních zdrojů energie, podporovaných Angelou Merkelovou.
RWE AG (RWE) -0,6 % na 13,415 EUR | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. EUR) | 8,1 | P/E | -- |
Vývoj za letošní rok (%) | +13,5 | Očekávané P/E | 12,9 |
52týdenní minimum (EUR) | 10,0 | Prům. cílová cena (EUR) | 14,2 |
52týdenní maximum (EUR) | 16,5 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroj: The Financial Times
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování oslabuje, RWE prodá 49% podíl ve dvou větrných projektech
- Frankfurtská burza začíná týden růstem, akcie společnosti Bayer oslabují po prohraném soudu v USA
- RWE oznámilo výsledky za 2024, analytici vítají snížení kapitálových výdajů
- Německý DAX uzavřel v zeleném
- Zisky RWE v 1H meziročně poklesly, společnost potvrdila roční výhled
Nejnovější:
- S&P 500 pokračuje v růstu
- Americké indexy posilují
- Index DAX uzavřel týden růstem, výsledky reportoval Airbus a BASF
- Airbus reportoval solidní čísla za 1Q a zachoval svůj výhled
- ČEZ: EDF podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS
- Pražskou burzu na konci týdne táhnul ČEZ se ziskem 7,17 %
- USA: Průmyslové objednávky v březnu vzrostly o 4,3 % při očekávání 4,5 %
- Americké indexy v úvodu v zeleném, trh práce zůstává silný
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním
- Výsledky Eli Lilly za 1Q dle očekávání, společnost snížila výhled očištěného zisku na akcii