Německý trh uzavřel týden ztrátou
Německý trh uzavřel týden ztrátou
Německé akcie v závěru týdne poprvé od pondělí oslabily poté co zpráva o důvěře amerických spotřebitelů naznačila, že růst největší světové ekonomiky zpomaluje víc než ekonomové očekávali. Index DAX s přispal ztrátu -0,03% na 5 817,02b, jak 17 z 30 titulů oslabilo. Navzdory tomu však tento týden DAX zakončil v plusu +3,4%. Commerzbank AG a SAP AG vévodily propadům. Commerzbank korigovala o -1,9% a SAP o -1,2%. Jedním z titulů, který naopak investory potěšil patřily akcie Baldy AG, který posílil o +2,6%.
Související odkazy
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




