Amazon představil slabší tržby za 4Q 2016, ze zisku za 1Q si výrazně ukousnou investice
Americká společnost Amazon včera po uzavření trhu představila výsledky za 4Q. Společnost zklamala nižšími tržbami za 4Q i jejich výhledem na 1Q, ze kterých si navíc ukrojí velké investice.
| Výsledky společnosti Amazon (AMZN) za 4Q 2016 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 4Q 2016 | Konsensus 4Q 2016 | 4Q 2015 | ||
| Tržby (mld. USD) | 43,7 | 44,7 | 35,7 | |
| Čistý zisk (mil. USD) | 749 | -- | 482 | |
| Zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 1,54 | 1,36 | 1,0 | |
Finanční výsledky
Tržby ve 4Q vzrostly meziročně o 22 % na 43,7 mld. USD. Vývoj měnových kurzů je snížil o dva procentní body. Výnosy z poskytování cloudových a webhostingových služeb Amazon Web Services meziročně vzrostly o 47 % na 3,54 mld. USD. Jejich růst oproti 3Q zpomalil a zaostaly tak za odhadem 3,61 mld. USD.
Amazon ve 4Q dosáhnul provozního zisku 1,26 mld. USD, analytici v průměru projektovali 1,13 mld. USD.
Analytik Ron Rosey z JMP Securities uvedl, že trh měl ohledně výsledků za 4Q přílišná očekávání a „tohle je reset“. Podobný názor zastává i Vic Anthony z Aegis Capital Corp, podle kterého se na akciích Amazonu projevuje ohledně posunu vánočních útrat na web.
Amazon v 1Q očekává růst tržeb až o čtvrtinu, provozní zisk však kvůli investicím poklesne
Amazon očekává, že v 1Q dosáhne provozního zisku ve výši 250 až 900 mil. USD při tržbách v rozmezí 33,3 mld. USD až 35,8 mld. USD. Analytici projektovali provozní zisk 1,3 mld. USD při tržbách 36,0 mld. USD.
Ačkoliv by tržby v 1Q měly meziročně vzrůst téměř o čtvrtinu, provozní zisk by měl meziročně poklesnout vlivem výrazných investic do skladišť, vlastního mediálního obsahu a expanze v Indii.
Josh Olson, analytik společnosti Edward Jones & Co., uvedl, že lidé by neměli být překvapeni, jelikož náklady si často ukrojily z tržeb, zatímco se Amazon dral na pozici největšího světového maloobchodního prodejce. „Jsou opět v „investičním módu“,“ řekl.
| Amazon.com Inc (AMZN) -2,9 % na 815,393 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 387,5 | P/E | 166,0 |
| Vývoj za letošní rok (%) | +8,8 | Očekávané P/E | 61,1 |
| 52týdenní minimum (USD) | 474,0 | Prům. cílová cena (USD) | 942,4 |
| 52týdenní maximum (USD) | 847,2 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroj: Amazon, Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Americké indexy v úvodu obchodování smíšeně, AWS podepsalo smlouvu s OpenAI
- Hlavní americké indexy v úvodu seance posilují, akcie Amazonu po výsledcích rostou o 11 %
- Amazon překonal ve 3Q očekávání, růst AWS zrychlil na nejvyšší úroveň od roku 2022
- Americké indexy otevírají mírným růstem
- Warren Buffett ve 2Q otevřel pozici v UnitedHealth Group, Bill Ackman nakoupil Amazon a Alphabet
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Volatilní vývoj na Wall Street
- DAX zakončil tento týden poklesem
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 7. listopadu vzrostly o 45 mld. kubických stop při očekávání 34 mld.
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- Americké akcie v úvodu seance oslabují
- Brazilská bankovní skupina NU Holdings reportovala výsledky za 3Q, výnosy vzrostly meziročně o 39 %
- Americké futures kontrakty oslabují, Nasdaq 100 futures -1,58 %
- Paramount, Comcast a Netflix údajně připravují nabídky na převzetí Warner Bros. Discovery
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,19




