Intel sází na WiMax
Intel sází na WiMax
Sean Maloney, jenž zodpovídá za marketing a tržby v Intelu, hodlá zabránit dalšímu propadu tržeb největšího světového výrobce čipů propagací nové bezdrátové internetové technologie WiMax. Tato technologie, podobně jako jiné bezdrátové sítě (Wi-Fi) vytváří oblast ve které je možné se připojit bezdrátově k internetu. Avšak na rozdíl od Wi-Fi, která pokryje jen určité oblasti, WiMax dokáže pokrýt větší plochy, a dokonce celá města. V minulém měsíci se třetí největší mobilní operátor v US, Sprint Nextel Corp., zavázal k používání tohoto standardu, a hodnota dohody činí $3mld. Dalšími zájemci o WiMax jsou Nokia Oyj a Motorola. Akcie Intel Corp. (INTC) aktuálně posilují o +0,47% na $19,31/a.
Související odkazy
- Americké akciové indexy rostou po dohodě mezi USA a Íránem
- Americké akciové indexy před rozhodnutím Fedu mírně rostou
- S&P 500 posiluje navzdory hrozbám úderů na Írán a vyšší inflaci cen výrobců
- Wall Street koriguje páteční ztráty, společnost Campbell’s reportovala výsledky hospodaření
- Google údajně zadal u Intelu objednávku na více než 3 miliony TPU, zájem prý projevuje i NVIDIA
Nejnovější:
- Zámořské akcie oslabily
- Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
- Německé akcie klesly o téměř 1 %
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
- Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
- ČEZ založil dceřinou společnost ČEZ Energy
- CSG jmenovala Davida Jacobse prezidentem CSG Defense North America
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -3,04 %




