DAX smazává část svých ztrát
DAX smazává část svých ztrát
Prvotní šok z teroristických hrozeb vyprchal a zdá se, že německý trh by měl dnes zažít poklidnější obchodování a mohl by umazat část svých včerejších ztrát. Kladný start indexu DAX je podpořen pozitivním výsledkem včerejšího obchodování na amerických, kam se obavy z bezpečnostní situace nepřenesly. Trhům může pomáhat i další pokles ropy na světových trzích. Dnes zveřejněné makroekonomické informace nepřinesly žádné překvapení. Spotřebitelské ceny vzrostly měsíčně o 0,4 % a ročně o 1,9%, přesně dle očekávání. Údaje harmonizované dle metodiky EU dosáhly měsíčního růstu o 0,5% a roční změny 2,1%. Opětovný nárůst inflace zvyšuje možnost, že ECB bude reagovat růstem úrokových sazeb. V čele růstu indexu DAX jsou bankovní domy a finanční instituce. Deutsche Bank posiluje o 1,1% na 85,65 EUR a Commerzbank přidává rovněž o více jak 1% na 26,28 EUR. Pojišťovna Allianz roste také o více jak 1%. Největší propad překvapivě zaznamenává THYSSENKRUPP, který reportoval kvartální výsledky. Čísla jsou lepší než očekávání a tak je pokles pod 28 EUR poměrně překvapivý.
Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek
Emitenti nebyli seznámeni s těmito investičními doporučeními.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu na Burze cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu u následujících emisí: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s., Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.
Nejnovější:
- US trhy dál rostou, v čele pozornosti Nvidia
- Frankfurtská burza zakončila čtvrteční obchodování v zelených číslech
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v srpnu vzrostl na 10 b. dle očekávaní
- Pražská burza klesala
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 21. srpnu vzrostly o 15 mld. kubických stop
- Wall Street v úvodu posiluje, technologické tituly podpořil výhled Nvidie
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 22. srpnu na 203 tis. při očekávání 208 tis.
- USA: Velkoobchodní zásoby v červenci podle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 1,3 %
- CrowdStrike překonal odhady za 2Q a zvýšil celoroční výhled




