Bilfinger reportuje čtvrtletní ztrátu
Bilfinger reportuje čtvrtletní ztrátu
Bilfinger Berger AG (GBF), druhá největší německá stavební firma, zveřejnila ztrátu ve 2Q, poté co odepsala hodnotu tunelových projektů. Čistá ztráta činila 34mil. EUR, nebo 90c/a, ve srovnání se ziskem 19mil. EUR, 53c/a, který firma vytvořila o rok předtím. Tržby vzrostly o 15% na 1,94mld. EUR. Bilfinger odepsal hodnotu dvou tunelů v Sydney a Luebecku, v celkové hodnotě 53mil. EUR. Analytici očekávali ztrátu 1,85mil. EUR. Akcie GBF posilují o +1,24% na 40,84EUR/a.
Nejnovější:
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %
- Evropské futures kontrakty oslabují
- EU: Registrace nových aut v květnu vzrostla o 3,2 %
- Očekávané události: Index nákupních manažerů PMI (USA, eurozóna, Německo)




